PATVIRTINTA

UAB „Medipresa“ direktoriaus

2018 m. gegužės  24 d. įsakymu Nr.  71

Internetinės svetainės www.perkuknyga.lt

privatumo taisyklės


I. Bendra informacija


Labai svarbu, kad atidžiai perskaitytumėte privatumo politiką, nes, kiekvieną kartą lankydami Duomenų valdytojui priklausančią interneto svetainę www.perkuknyga.lt (toliau – Svetainė) ar socialinių tinklų paskyras sutinkate su sąlygomis, aprašytomis šiose privatumo taisyklėse.

Uždaroji akcinė bendrovė „Medipresa" (toliau – Duomenų valdytojas), kuriai priklauso knygynas internete Perkuknyga.lt,  šia privatumo politika nustato  asmens duomenų tvarkymo sąlygas naudojantis Duomenų valdytojo valdoma Svetaine. Privatumo politika nustatytos sąlygos taikomos kiekvieną kartą jums norint pasiekti mūsų teikiamą turinį ir /ar paslaugą, nepaisant to, kokį įrenginį (kompiuterį, mobilųjį telefoną, planšetę, televizorių ar kt.) naudojate.

 

Duomenų valdytojo rekvizitai:

Juridinio asmens kodas: 126119151

Buveinės adresas: Saltoniškių g. 9, LT-08105 Vilnius.

Tel. (8 5) 240 00 39

El. paštas: info [eta] medipresa.lt

 

Prižiūrinčiosios institucijos: Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos ir Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.

Duomenys apie duomenų valdytoją kaupiami ir saugomi VĮ “Registrų centras” Vilniaus filiale.

Patvirtiname, kad Duomenų valdytojo Svetainės ir socialinių tinklų paskyrų lankytojų duomenys bus renkami laikantis galiojančių Europos Sąjungos bei Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų bei kontroliuojančių institucijų nurodymų. Taikomos visos protingos techninės ir administracinės priemonės tam, kad mūsų surinkti duomenys apie svetainės ir socialinių tinklų paskyrų lankytojus būtų apsaugomi nuo praradimo, neleistino naudojimo ir pakeitimų. Duomenų valdytojo darbuotojai yra raštiškai įsipareigoję trečiosioms šalims neatskleisti ir neplatinti darbo vietoje gaunamos informacijos įskaitant ir informacijos apie svetainių lankytojus.

Asmenys, kurie yra jaunesni negu 14 metų, negali teikti jokių asmens duomenų per mūsų Svetainę ir socialinių tinklų paskyras. Jei esate asmuo, kuris yra jaunesnis negu 14 metų, prieš pateikdami asmeninę informaciją turite gauti savo tėvų arba kitų teisėtų globėjų sutikimą ir jį atsiųsti/pateikti mums.

Privatumo politikoje vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos yra apibrėžtos Bendrajame duomenų apsaugos reglamente Nr. 2016/679 (ES).

 

 

II. Asmens duomenų rinkimas, saugojimas ir naudojimas

 

Kokius asmens duomenis mes renkame, saugome ir naudojame?

Naudojantis www.perkuknyga.lt Jūsų asmens duomenis renkame, kai jūs patys juos mums pateikiate, arba duodate sutikimą juos rinkti ir naudoti:


 • Kai perkate www.perkuknyga.lt, iš Jūsų tiesiogiai gauname Jūsų vardą, pavardę, telefono numerį, adresą, elektroninio pašto adresą, užsakymo informaciją: pirkimo data, perkamos prekes, nuolaidos kodas, užsakymo data), IP adresas, mokėjimo informacija, pristatymo duomenis (adresas, telefono numeris, kita sėkmingam pristatymui reikalinga informacija, pvz durų kodas ir pan.). Jei buvo perkama kitam asmeniui, renkame inforamciją apie jį.
 • Kai pateikiate užklausą www.perkuknyga.lt arba el.paštu info [eta] perkuknyga.lt, Jūs tiesiogiai pateikiate savo vardą ir/arba pavardę, elektroninio pašto adresą, galite pateikti telefono numerį ar kitą informaciją, reikalingą atsakyti į užklausą.
 • Kai naudojatės www.perkuknyga.lt, netiesiogiai gauname informaciją apie Jūsų naudojamą įrenginį (IP adresas, operacinės sistemos versija ir įrenginio parametrai), prisijungimo informaciją, t. y. jūsų sesijos naudojimo laiką ir trukmę, užklausų terminus, kuriuos įvedate mūsų svetainėje, ir bet kokia informacija, saugoma slapukuose, kuriuos nustatėme jūsų įrenginyje (slapukų politika pateikiama žemiau), vietos informaciją, t. y. įrenginio GPS signalas arba informacija apie artimiausius „WiFi“ prieigos taškus bei mobiliojo ryšio bokštus, kuri gali būti perduota mums jums naudojantis mūsų svetainių turiniu.
 • vaizdo duomenis, kuriuos gali užfiksuoti vaizdo stebėjimo įranga, kai ateinate atsiimti knygų į mūsų biurą.
 • kitus duomenis, kurie surinkti naudojant slapukus. Slapukų surinkta informacija leidžia mums užtikrinti Jums galimybę patogiau naudotis svetainės turiniu bei analizuoti Jūsų naudojimosi svetaine įpročius. Renkama informacija naudojama tobulinti svetainę bei Jūsų aptarnavimą. Jūs galite pasirinkti nepriimti slapukų. Pasirinkus, kad slapukai būtų naudojami, bet kada galite ištrinti visus jūsų kompiuteryje jau esančius slapukus. Daugiau informacijos rasite šių taisyklių dalyje III. Slapukų naudojimo politika.
 • Informacija gali būti renkama tais atvejais, kai dalyvaujate mūsų organizuojamose akcijose, žaidimuose,  apklausose ir pan. (toliau – Renginiai). Kiekvienu atveju atskirai pateikiama informacija apie tai, kokia informacija bus renkama. Jūs galite nesutikti, kad nurodomi duomenys būtų renkami, tačiau tokiu atveju gali būti, kad negalėsite dalyvauti Renginyje.
 • Kai išreiškiate norą gauti mūsų teikiamas naujienas (užsprenumeruojate naujienlaiškį) Jūs tiesiogiai pateikiate savo vardą ir elektroninio pašto adresą bei pasirenkate, kokią informaciją pageidaujate gauti iš mūsų. Jūsų sutikimas gauti informaciją galioja duomenų saugojimo laikotarpiu iki atšauksite savo sutikimą pasirinkdamas atitinkamą nuorodą siunčiamuose naujienlaiškiuose arba informuodami mus elektroniniu paštu info [eta] perkuknyga.lt
 • Iš jūsų gautus duomenis galime naudoti informuojant jus apie mūsų vykdomą veiklą ir teikiant pasiūlymus kaip tai yra apibrėžiama Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatyme.
 • Informaciją, kurią gauname iš kitų šaltinių, kai ateinate į www.perkuknyga.lt iš trečiųjų šalių. Mes fiksuojame iš kokio šaltinio lankytojas atėjo, reklaminės kampanijos pavadinimą ir jos poziciją bei šiuos duomenis susiejame su užsakymu.


Mes galime gauti informacijos apie jus iš viešųjų ir komercinių šaltinių (kiek tai leidžia galiojantys teisės aktai) ir susieti ją su kita informacija, kurią gauname iš jūsų arba apie jus. Informacijos apie jus galime gauti ir iš trečiųjų šalių socialinių tinklų paslaugų, kai prie jų prisijungiate ir / ar atliekate veiksmus jose.

Jūs galite rinktis nepateikti mums tam tikros informacijos (pvz., prenumeratai ar rinkodarai reikalingos informacijos, pasirinkti nepriimti naudojamų slapukų), tačiau tokiu atveju gali būti nesuteikiamos atitinkamos paslaugo, nesuteikiama informacija arba negalėsite naudotis mūsų siūlomu turiniu.

Atkreipiame dėmesį, jog paspaudus www.perkuknyga.lt esančias nuorodas į kitus tinklalapius, juose galioja jų privatumo ir slapukų naudojimo taisyklės.


Kaip naudojame jūsų informaciją?

Užtikriname, kad Jūsų asmeninius duomenis, naudojame sąžiningai, teisėtu tikslu ir tik tokia apimtini bei tokį laikotarpį, koks būtinas aiškiai apibrėžtiems ir teisėtiems tikslams pasiekti, atsižvelgiant į duomenų subjekto privatumo apsaugą.

Galime naudoti surinktą informaciją toliau nurodytais tikslais:


 • Pasirinktos knygos ar žurnalo pardavimui ir pristatymui (elektroninė prekyba);
 • Pirkimo krepšelio apmokėjimui ir, esant poreikiui, sumokėtos sumos ar jos dalies grąžinimui per pasirinktą išorinį bankinių paslaugų teikėją.
 • Siųsti turinį (pvz. naujienlaiškius) aktualiomis temomis.⃰
 • Rinkodaros tikslu⃰, pvz., pateikti individualiai pritaikytus reklaminius skelbimus ir rėmėjų turinį ir siųsti pranešimus apie akcijas, įvertinti ir analizuoti savo rinką, klientus, produktus ir paslaugas (įskaitant ir jūsų nuomonės apie produktus ir paslaugas rinkimą bei klientų apklausų organizavimą).
 • analizuojant, kaip žmonės naudoja internetinę svetainę www.perkuknyga.lt, kad galėtume jas pagerinti ir kurti naują turinį, produktus bei paslaugas.
 • Renginių organizavimui, kaip leidžia įstatymai.⃰
 • Užklausų pateikimo ir administravimo tikslu;
 • Kitais būdais su jūsų sutikimu.⃰


⃰ Informuojame, kad Jūs turite teisę nesutikti ar bet kuriuo metu atšaukti savo sutikimą mums leisti tvarkyti jūsų duomenis aukščiau nurodytais, žvaigždute pažymėtais, tikslais.

Surinktą informaciją Renginių metu galime viešai skelbti www.perkuknyga.lt ir/arba socialinių tinklų paskyrose ar kitais Renginio pobūdžiui geriausiai tinkamais kanalais. Dalyvaudami Renginiuose Jūs sutinkate, kad, pvz. laimėjimo atveju, bus skelbiama informacija apie laimėtojus/dalyvius, taip pat ir dalyvių konkursiniai darbai.

 

Kam atskleidžiame jūsų informaciją?

Tam, kad galėtumėte patogiai ir greitai išsirinkti, užsisakyti prekes, apmokėti užsakymą ir jį gauti, rūpinamės ne tik mes, bet ir įmonės, teikiančios informacinių technologijų, finansinių paslaugų, logistikos ir kitas susijusias paslaugas. Tam, kad jie galėtų atlikti teikiamas paslaugas, mes su jais turime pasidalinti atitinkamais Jūsų duomenimis.

Jeigu dalyvaujate mūsų organizuojamame Renginyje, kurį įgyvendinti mums padeda partneriai (pvz. reklamos ar rinkodaros agentūros ir pan.), gali būti, kad turėsime jiems taip pat turėsime atskleisti jūsų informaciją sėkmingam Renginio įgyvendinimui užtikrinti ir laimėtojų informavimui.

Šių įmonių galimybė naudoti jūsų informaciją yra ribota; jos negali šios informacijos naudoti kitais nei paslaugų teikimo mums tikslais.

Duomenis taip pat atskleisime kitoms šalims, kai to reikalaujama pagal įstatymus arba tai yra būtina siekiant apsaugoti mūsų teikiamas informacinės visuomenės paslaugas.

Atvejai, kada mes galime atskleisti jūsų informaciją kitoms šalims:


 • norėdami nepažeisti įstatymų arba reaguodami į privalomą teismo proceso reikalavimą;
 • norėdami patvirtinti savo veiksmų teisėtumą;
 • norėdami apsaugoti Duomenų valdytoją, jo teises, turtą ar užtikrinti jų saugumą;
 • galime atskleisti jūsų informaciją susijusiai trečiajai šaliai bendrovių susijungimo, perdavimo ar bankroto atveju.


Kitais atvejais, jeigu būtų reikalinga atskleisti duomenis, tai padaryti galime tik su jūsų sutikimu arba teisėtu jūsų prašymu.


Kiek laiko saugojame Jūsų asmens duomenis?

Jūsų asmens duomenis saugosime tol, kol Jūs naudositės mūsų teikiamomis paslaugomis.

 • Registruotų www.perkuknyga.lt vartotojų duomenis saugome 2 metus nuo paskutinio prisijungimo. Jeigu per paskutinius 2 metus nebūsite prisijungę prie savo vartotojo paskyros, Jūsų duomenys bus sunaikinti automatiškai arba perkuknyga.lt įgalioto darbuotojo. Tikimės, kad ir po tiek laiko norėsite išlikti Perkuknyga.lt vartotojų bendruomenės dalimi, todėl prieš ištrinant duomenis būtinai pasiteirausime ar tikrai nebenorite likti registruotu vartotoju.
 • Įsigijus www.perkuknyga.lt prekių, Jūsų pirkimo duomenys bus saugomi tiek, kiek to reikalaujama pagal 2011 m. kovo 9 d. Lietuvos vyriausiojo archyvaro įsakymą Nr. V-100 „Dėl bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodyklės patvirtinimo“.
 • Rinkodaros tikslais iš jūsų gautą informaciją ir išreikštą pageidavimą gauti atitinkamą informaciją saugosime 5 metus, po to prašysime atnaujinti norą gauti informaciją ir leidimą mums naudoti jūsų duomenis.


Ką darome, kad apsaugotume jūsų informaciją?

Įdiegėme protingas bei atitinkamas fizines ir technines priemones, kad apsaugotume informaciją, kurią renkame turinio/paslaugų teikimo tikslais. Tačiau nepamirškite, kad, nors ir imamės tinkamų veiksmų jūsų informacijai apsaugoti, nė viena svetainė, internetu atliekama operacija, kompiuterių sistema ar belaidis ryšys nėra visiškai saugūs.


Jums garantuojamos teisės

Mes garantuojame šių Jūsų teisių įgyvendinimą ir bet kokios susijusios informacijos pateikimą, esant Jūsų prašymui ar paklausimui:

 • žinoti (būti informuojam) apie savo asmens duomenų tvarkymą;
 • susipažinti su savo asmens duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi;
 • prašyti ištaisyti, sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti, išskyrus saugojimą, savo asmens duomenų tvarkymo veiksmus;
 • nesutikti, kad būtų tvarkomi jūsų asmens duomenys, įskaitant tiesioginę rinkodarą;
 • prašyti ištrinti Jūsų asmens duomenis („teisė būti pamirštam“);
 • prašyti savo asmens duomenų perkėlimo, tai yra leisti Jums susipažinti su savo asmens duomenimis forma, kai Jums bus pateikiami asmens duomenys įprastai naudojamu ir kompiuterio skaitomu formatu;
 • teisė pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai.

Mes galime nesudaryti sąlygų įgyvendinti aukščiau išvardintas teises, kai įstatymų numatytais atvejais reikia užtikrinti nusikaltimų, tarnybinės ar profesinės etikos pažeidimų prevenciją, tyrimą ir nustatymą, taip pat duomenų subjekto ar kitų asmenų teisių ir laisvių apsaugą.

 

III. Slapukų naudojimo politika


Slapukai, signalai ir panašios technologijos

Šiose Privatumo taisyklėse terminą „slapukai“ naudojame slapukams ir kitoms panašioms technologijoms, pavyzdžiui, pikselių žymoms (angl. „Pixel Tags“), žiniatinklio indikatoriams (angl. „Web Beacon“), tinklo duomenų rinkėjams (angl. „clear GIF“) apibūdinti. Slapukai mums leidžia išskirti jus iš visų kitų mūsų Svetainės lankytojų, todėl galime padėti jums patogiau naršyti mūsų Svetainėje ir ją tobulinti.


Slapukų naudojimas

Slapukai yra mažos duomenų rinkmenos, siunčiamos į jūsų naršyklę ir saugomos kietajame diske, kad interneto svetainė atpažintų jūsų kompiuterį. Yra naudojami dviejų rūsių slapukai: seanso slapukai, kurie jūsų kompiuteryje išlieka tol, kol naršote tinklapyje ir dingsta jį išjungus, ir ilgalaikiai slapukai, išliekantys jūsų naudojamame įrenginyje ilgą laiką.

Slapukus naudojame tam, kad mūsų Svetainė sėkmingai veiktų, o jūs galėtumėte prisijungti prie asmeninės Svetainės srities bei matyti savo ankstesnius pasirinkimus ir veiksmus. Slapukai mums padeda matyti, kuo domisi Svetainės lankytojai ir pagal gautus duomenis galime tobulinti Svetainės veikimą ir gerinti Jūsų patirtį lankantis ir perkant joje.

Slapukai taip pat registruoja jūsų apsilankymą mūsų Svetainėje, jūsų žiūrėtus puslapius ir tikrintas nuorodas. Ši informacija yra svarbi tam, kad mūsų Svetainė labiau atitiktų jūsų interesus. Tokiu tikslu šia informacija galime pasidalyti ir su trečiaisiais asmenimis. Tretieji asmenys taip pat gali naudoti slapukus, kurių mes negalime kontroliuoti. Tikėtina, kad tokie slapukai bus skirti stebėti suteikiamos informacijos efektyvumą ir gerinti jos kokybę.

Slapukus, naudojamus mūsų svetainėse galima sugrupuoti į šiuos tipus:

 • Būtini slapukai yra griežtai būtini, kad atitinkama mūsų svetainė galėtų atlikti pagrindines funkcijas. Šie slapukai leidžia jums naršyti svetainėje ir naudotis pageidaujamomis funkcijomis, pavyzdžiui, suteikia prieigą prie saugių svetainės sričių. Be šių slapukų negalėtume teikti paslaugų, kurios leidžia šiai svetainei veikti.
 • Veiklos slapukai renka anoniminę informaciją apie tai, kaip lankytojai naudoja svetainę. Pateikdami informacijos apie aplankytas sritis, svetainėje praleistą laiką ir bet kokias iškilusias problemas, pavyzdžiui, klaidos pranešimus, šie slapukai padeda mums suprasti, kaip lankytojai elgiasi svetainėje. Ši informacija padeda mums pagerinti svetainės veikimą.

Jums taip pat vertėtų žinoti, kad slapukų yra ir kitų bendrovių interneto įrankiuose - Svetainėje matysite socialinių tinklų ikonėles, leidžiančias jums pasidalyti Svetainės puslapiais, mygtukus, kuriuos paspaudę galėsite įvertinti turinį, išsaugoti puslapius adresyne ar atlikti kitus veiksmus.

Slapukai negali pakenkti jūsų kompiuteriui ir neperneša virusų ar kitų kenkėjiškų programų.

Svetainės lankytojų duomenis renkame laikydamiesi Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo, kitų susijusių teisės aktų nuostatomis bei kontroliuojančių institucijų rekomendacijomis.

Mūsų naudojami slapukai:

Pavadinimas

Slapuko galiojimas

Slapuko aprašymas

jfcookie[lang]

1 diena

Naudojama prisiminti vartotojo kalbos nuostatas žiniatinklyje

PHPSESSID

iki seanso pabaigos

Vartotojo sesijai palaikyti.

__cfduid

1 metai

Slapukas, skirtas patikimam interneto svetainės srautui identifikuoti, kuris neįrašo naudotojo asmeninių duomenų.

__cfduid

1 metai

Slapukas, skirtas patikimam interneto svetainės srautui identifikuoti, kuris neįrašo naudotojo asmeninių duomenų.

_ga

2 metai

Slapukas, skiriantis interneto svetainės naudotojus.

_gid

24 val.

Slapukas, skiriantis interneto svetainės naudotojus.

_gat

iki seanso pabaigos

Slapukas, skiriantis interneto svetainės naudotojus.

1P_JAR

1 savaitė

Slapukas, skirtas rinkti svetainės statistiką.

1P_JAR

1 savaitė

Slapukas, skirtas rinkti svetainės statistiką.

CONSENT

21 metai

Slapukas, išsaugantis naudotojo sutikimą naudotis dabartiniu domenu.

CONSENT

21 metai

Slapukas, išsaugantis naudotojo sutikimą naudotis dabartiniu domenu.

IDE

2 metai

Slapukas naudojamas Google Adwords, siekiant atpažinti Asmenį.

NID

8 dienos

Slapukas skirtas vartotojo pasirinktoms nuostatoms išsaugoti.

NID

8 dienos

Slapukas skirtas vartotojo pasirinktoms nuostatoms išsaugoti.

fr

3 mėnesiai

Naudojamas bendrinti turinį „Facebook“

 

Kaip valdyti ir ištrinti slapukus

Kai naudojate naršyklę mūsų teikiamam turiniui pasiekti, galite konfigūruoti savo naršyklę taip, kad būtų priimti visi slapukai, atmesti visi slapukai arba būtų pranešama, kai slapukas atsiunčiamas. Kiekviena naršyklė skirtinga, todėl, jei nežinote, kaip pakeisti slapukų nuostatas, pasižiūrėkite jos žinyno meniu. Jūsų įrenginio operacinėje sistemoje gali būti papildomų slapukų valdiklių. Jei nenorite, kad informacija būtų renkama slapukų pagalba, pasinaudokite daugelyje naršyklių esama paprasta procedūra, kuri leidžia jums atsisakyti slapukų naudojimosi. Norėdami daugiau sužinoti, kaip valdyti slapukus, apsilankykite adresu: http://www.allaboutcookies.org/manage-cookies/.

Tačiau nepamirškite, kad kai kurios paslaugos gali būti sukurtos taip, kad veiktų tik su slapukais, o juos išjungę jų arba tam tikrų jų dalių naudoti nebegalėsite. Atkreipiame dėmesį, jei savo naršyklės nuostatomis blokuosite Svetainėje naudojamus slapukus (įskaitant būtinus), gali būti, kad nematysite visų ar dalies mūsų Svetainės sričių.


Kita informacija susijusi su slapukų naudojimu

Be Duomenų valdytojo naudojamų slapukų, Svetainėje yra leidžiama tam tikroms trečiosioms šalims nustatyti ir pasiekti slapukus jūsų kompiuteryje. Tokiu atveju slapukų naudojimui taikomos trečiųjų šalių privatumo taisyklės


IV. Baigiamosios nuostatos

 

Esant bet kokiam Jūsų prašymui dėl asmens duomenų tvarkymo ar su tuo susijusiam klausimui, prašome parašyti mums el.paštu info [eta] perkuknyga.lt.

Uždaroji akcinė bendrovė „Medipresa“ turi teisę iš dalies ar visiškai pakeisti privatumo politiką apie tai pranešdama savo svetainėje. Tolimesnis naudojimasis Svetainės paslaugomis reiškia sutikimą su šiomis taisyklėmis ir jų laikymąsi. Visi iškilę nesutarimai ir ginčai sprendžiami derybų būdu. Nepavykus susitarti, ginčai sprendžiami pagal LR įstatymus.