Mes naudojame slapukus (angl. cookies), kad pagerintume jūsų patirtį, susijusią su lankymusi mūsų svetainėje.

Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Su slapukų politika galite susipažinti čia: Slapukų naudojimo politika

SutinkuUždaryti
0

Jūsų krepšelis yra tuščias

Skambinkite +370 52400039

Pranešimas
 • The Currency you had selected (USD) is not accepted for Checkout.

Leidėjai

Leidėjai

desinys kairysis baneris

Apie parduotuvę

Pirkimo pardavimo taisyklės
PDF
Spausdinti
El. paštas

Elektroninės parduotuvės www.perkuknyga.lt taisyklės 

1. Sąvokos

1.1.  Taisyklės – šios prekių pirkimo ir pardavimo taisyklės (toliau „Taisyklės“) nustatančios Pirkėjo ir Pardavėjo teises bei pareigas, prekių įsigijimo bei apmokėjimo už jas sąlygas, prekių pristatymo ir grąžinimo tvarką, šalių atsakomybę bei kitas su prekių pirkimu ir pardavimu „www.perkuknyga.lt“ internetinėje parduotuvėje susijusias nuostatas.

1.2.  Pardavėjas – Uždaroji akcinė bendrovė “Medipresa“, įmonės kodas 126119151, adresas Saltoniškių g. 9, Vilnius.

1.3.  Parduotuvė – elektroninė parduotuvė www.perkuknyga.lt.

1.4.  Pirkėjas:

1.4.1.      Veiksnūs fiziniai asmenys, ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus;

1.4.2.      Nepilnamečiai nuo penkiolikos iki aštuoniolikos metų amžiaus tik turėdami tėvų, įtėvių arba rūpintojų sutikimą, išskyrus tuos atvejus, kai savarankiškai disponuojama savo uždarbiu ar stipendija;

1.4.3.      Juridiniai asmenys;

1.4.4.      Visų aukščiau nurodytų asmenų įgalioti atstovai.

1.5.  Asmens duomenys – Pirkėjo vardas, pavardė, gimimo data, prekių pristatymo adresas, telefono numeris, elektroninio pašto adresas.


2. Bendrosios nuostatos

2.1.  Kartu su Pirkėjo pateiktu prekių užsakymu šios pirkimo ir pardavimo taisyklės tampa tarp Pirkėjo ir Pardavėjo sudaryta pirkimo ir pardavimo sutartimi ir abiems šalims yra privalomas teisinis dokumentas.

2.2.  Pardavėjas turi teisę vienašališkai pakeisti šias Taisykles, jas paskelbdamas Parduotuvės tinklalapyje. Pakeitimai įsigalioja nuo paskelbimo momento visiems po paskelbimo sudaromiems sandoriams.

2.3.  Pirkėjas, sutikdamas su Taisyklėmis, patvirtina, jog jis turi teisę pirkti prekes Parduotuvėje, t.y. atitinka Taisyklių 1.4. p. nurodytus kriterijus.

2.4.  Pirkimo ir pardavimo sutartis tarp Pirkėjo ir Pardavėjo laikoma sudaryta nuo tada, kai Pirkėjas, elektroninėje parduotuvėje suformavęs prekių krepšelį, nurodęs pristatymo adresą, pasirinkęs mokėjimo būdą ir susipažinęs su šiomis Taisyklėmis, paspaudžia mygtuką „Užsakyti“, ir galioja iki visiško pareigų pagal šią sutartį įvykdymo. Tais atvejais, kai Pirkėjas nepritaria visoms arba tam tikrai daliai Taisyklių, jis privalo nepateikti užsakymo. Priešingu atveju, jeigu Pirkėjas pateikė prekių užsakymą, laikoma, kad Pirkėjas susipažino ir sutiko su Taisyklėmis.

2.5.  Visos tarp Pirkėjo ir Pardavėjo sudarytos sutartys yra saugomos Pardavėjo duomenų bazėje.

2.6.  Sudarydamas sutartį Pirkėjas sutinka, kad pirkimo metu nurodytu elektroninio pašto adresu bus siunčiama užsakymo elektroninė PVM sąskaita faktūra su pirkimo duomenimis ir informacija apie užsakymo vykdymą. Esant poreikiui Pardavėjas gali pirkimo metu nurodytu elektroninio pašto adresu ir (arba) telefono numeriu kreiptis į Pirkėją su užsakymu ir (arba) jo vykdymu susijusiais klausimais.

2.7.  Pardavėjas įsipareigoja neatskleisti Pirkėjo pirkimo metu nurodytų Asmens duomenų ar kitos Pirkėjo nurodytos papildomos informacijos, reikalingos užsakymui įvykdyti, tretiesiems asmenims, išskyrus šiuos atvejus:

2.7.1. jei yra Pirkėjo sutikimas Asmens duomenų atskleidimui;

2.7.2. vykdant užsakymą ar teikiant kitas paslaugas – Pardavėjo partneriams, teikiantiems prekių pristatymo ar kitas Pirkėjo užsisakytas paslaugas;

2.7.3. tiesioginės rinkodaros tikslais – Pardavėjo partneriams, tenkinant šių taisyklių 2.7.1. punkte įtvirtintą sąlygą bei Pardavėjui pasirūpinus rašytiniais Pardavėjo partnerių įsipareigojimais laikytis Lietuvos Respublikos Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatų;

2.7.4. teisėsaugos institucijoms pagal Lietuvos Respublikos teisės aktų numatytą tvarką;

2.7.5. jeigu būtina užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms arba būtina jas tirti.


3. Asmens duomenų apsauga ir tvarkymas

3.1.  Prieš pirkdamas Parduotuvėje, Pirkėjas privalo atitinkamuose Pardavėjo pateikiamuose informacijos laukuose nurodyti savo asmens duomenis (vardą, pavardę, gimimo datą, prekių pristatymo adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą), kurie būtini prekėms pirkti, pristatyti ir mokėjimams vykdyti.

3.2.  Pirkėjo duomenys gali būti panaudoti informacijos siuntimui arba kitai internetinės parduotuvės veiklai tik gavus Pirkėjo sutikimą. Taisyklių 2.1. punkte nustatyta tvarka atliktas šio teisinio dokumento patvirtinimas kartu reiškia sutikimą dėl asmens duomenų panaudojimo šiose Taisyklėse nustatytu tikslu.

3.3.  Pažymėdamas varnele punktą „Naujienų prenumerata“, Pirkėjas patvirtina, kad jis sutinka, kad Pardavėjui pateiktus Pirkėjo asmens duomenis Pardavėjas tvarkytų tiesioginės rinkodaros tikslu.

3.4.  Sutikdamas, kad Pirkėjo asmens duomenys būtų tvarkomi prekių pardavimo Parduotuvėje tikslu, Pirkėjas taip pat sutinka, kad Pirkėjo nurodytu el. pašto adresu ir/arba telefono numeriu būtų siunčiami informaciniai pranešimai, būtini prekių užsakymui įvykdyti.

3.5.  Pirkėjas turi teisę:

3.5.1. Nesutikti, kad būtų tvarkomi jo asmens duomenys;

3.5.2. Atšaukti savo sutikimą tvarkyti asmens duomenis, paspausdamas atsisakymo nuorodą atsiųstame el. laiške arba pranešdamas apie tai el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ;

3.5.3. Susipažinti su savo asmens duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi, reikalauti ištaisyti neteisingus, neišsamius, netikslius savo asmens duomenis.


4. Pirkėjo teisės ir įsipareigojimai

4.1.  Pirkėjas turi teisę pirkti prekes Parduotuvėje, vadovaudamasis šiomis Taisyklėmis bei Lietuvos Respublikos teisės aktais.

4.2.  Pirkėjas įsipareigoja priimti užsakytas prekes ir už jas sumokėti sutartą kainą.

4.3.  Jeigu pasikeičia Pirkėjo registracijos formoje pateikti duomenys, Pirkėjas privalo nedelsdamas juos atnaujinti.

4.4.  Pirkėjas įsipareigoja neperduoti tretiesiems asmenims savo prisijungimo duomenų. Jei Pirkėjas praranda prisijungimo duomenis, jis gali kreiptis į Pardavėją skyriuje „Kontaktai“ nurodytomis susisiekimo priemonėmis arba spausti nuorodą „Slaptažodžio priminimas“.

4.5.  Siekiant pasiūlyti visavertes paslaugas, Pirkėjo bus prašoma leisti įrašyti jo naudojamame kompiuteryje (įrenginyje) informaciją (slapukus, angl. “cookies”). Įrašyta informacija bus naudojama Pirkėjo, kaip ankstesnio svetainės naudotojo, atpažinimui ir svetainės lankomumo statistikos rinkimui. Pirkėjas bet kada galės peržiūrėti, kokia informacija (slapukai) įrašoma, ir galės ištrinti dalį ar visus įrašytus slapukus. Taip pat turės teisę nesutikti, kad būtų įrašoma ir naudojama informacija (slapukai) Pirkėjo kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Pirkėjui gali būti neprieinamos. Duotą sutikimą bet kada galima atšaukti, pakeičiant savo interneto naršyklės nustatymus, ar kreipiantis į Pardavėją bet kuriais skelbiamais kontaktais.


5. Pardavėjo teisės ir įsipareigojimai

5.1.  Pardavėjas įsipareigoja šiose Taisyklėse ir Parduotuvėje nustatytomis sąlygomis sudaryti Pirkėjui galimybę naudotis elektroninės parduotuvės perkuknyga.lt teikiamomis paslaugomis.

5.2.  Pardavėjas įsipareigoja gerbti Pirkėjo privatumo teisę į Pirkėjui priklausančią asmeninę informaciją, nurodytą Parduotuvės registracijos formoje, išskyrus Lietuvos Respublikos įstatymuose nustatytus atvejus.

5.3.  Jei Pirkėjas bando pakenkti elektroninės parduotuvės darbui ar stabiliam veikimui, Pardavėjas gali be išankstinio perspėjimo apriboti, sustabdyti (nutraukti) jam galimybę naudotis elektronine parduotuve ir neatsako už jokius su tuo susijusius Pirkėjo nuostolius.

5.4.  Susidarius svarbioms aplinkybėms, Pardavėjas gali laikinai arba iš viso nutraukti Parduotuvės veiklą, apie tai iš anksto nepranešęs Pirkėjui.

5.5.  Pardavėjas pasilieka teisę bet kada, nepranešęs Pirkėjui, keisti Parduotuvėje bet kokią informaciją apie prekes ir kitas sąlygas, įskaitant, bet neapsiribojant, teisėmis pakeisti Parduotuvės prekių sąrašą, prekių aprašymus, prekių kainas bei prekių pristatymo kainas ir kitas esmines sąlygas. Prekių kaina po to, kai Pardavėjas patvirtino užsakymą, keistis negali, išskyrus atvejus, kai prekės kaina pakito, dėl nuo Pardavėjo nepriklausančių objektyvių priežasčių. Jei tokiu atveju Pirkėjas nesutinka įsigyti prekę nauja kaina, Pirkėjas gali atsisakyti užsakymo informuodamas apie tai Pardavėją per 2 (dvi) darbo dienas. Anuliavus užsakymą šiame punkte numatyta tvarka, Pirkėjui grąžinamos visos jo sumokėtos sumos.

5.6.  Parduotuvė turi teisę atsisakyti sudarytos pirkimo ir pardavimo sutarties, jei baigėsi sutartyje nurodytų prekių atsargos, taip pat, jei sutartis buvo sudaryta asmens, kuris remiantis šiomis Taisyklėmis neturėjo teisės sudaryti sutarties.


6. Prekių užsakymas, kainos ir atsiskaitymo tvarka

6.1.  Pirkėjas užsako prekes, pateikdamas Pardavėjui užsakymą naudodamasis elektronine Parduotuvės užsakymų pateikimo sistema. Užsakymas laikomas pateiktu nuo to momento, kai Pirkėjas paspaudžia mygtuką „Patvirtinti užsakymą“.

6.2.  Prekių kainos Parduotuvėje ir suformuotame užsakyme nurodomos įskaitant PVM.

6.3.  Parduotuvėje prie prekių nurodyta reguliari kaina, t.y., kaina be nuolaidos, taikoma Pirkėjui įsigyjant prekes atvykus pas Pardavėją. Galutinė kaina taikoma įsigyjant prekes elektroninėje parduotuvėje.

6.4.  Pirkėjas, užsakydamas prekes bei ketindamas jas įsigyti, turi teisę pasirinkti vieną iš prekių bei jų pristatymo kainos apmokėjimo būdų, nurodytų šiame skirsnyje.

6.5.  Jei Pirkėjas pasirenka išankstinį apmokėjimą (banko pavedimu, elektronine bankininkyste arba kitu Paysera siūlomu atsiskaitymo būdu), Pardavėjas pradeda vykdyti prekių užsakymą tik po to, kai Pirkėjas apmoka už prekes bei jų pristatymą ir pinigai patenka į Pardavėjo sąskaitą banke. Pirkėjas pasirinkęs šį apmokėjimo būdą, privalo atsiskaityti už prekes su Pardavėju bei padengti jų pristatymo išlaidas ne vėliau nei per 5 (penkias) dienas nuo prekių pirkimo - pardavimo sutarties sudarymo momento. Pirkėjui nesumokėjus per šį terminą, pirkimo - pardavimo sutartis nutrūksta (laikoma, kad Pirkėjas atsisakė pirkimo-pardavimo sutarties), o Pardavėjas neturi pareigos perduoti prekės Pirkėjui.

6.6.  Jei Pirkėjas pasirenka apmokėjimą prekių gavimo momentu, už prekes bei prekių pristatymą Pirkėjas atsiskaito atsiimdamas užsakymą.

6.7.  Pirkėjui neatsiėmus prekių, Pirkėjas atlygina Pardavėjui visus su tuo susijusius patirtus nuostolius.

6.8.  Pirkėjui pateikus užsakymą, į jo nurodytą el. paštą nedelsiant yra išsiunčiama sugeneruota išankstinė mokėjimo sąskaita. Pirkėjui apmokėjus pasirinktas prekes, į el. paštą yra išsiunčiama PVM sąskaita – faktūra.


7. Užsakymo įvykdymo terminai, prekių pristatymas

7.1.  Prekių pristatymas Lietuvos teritorijoje:

7.1.1.       Pirkėjas užsakymo vykdymo metu pats pasirenka jam priimtiniausią pristatymo būdą, nuo kurio priklauso pristatymo kaina bei laikas. Tikslus pristatymo laikas priklauso nuo pasirinkto pristatymo būdo ir užsakytų prekių.

7.1.2.      Prekių pristatymas nemokamas, jeigu Pirkėjo prekių suma už pirkinius ne mažesnė nei 25 Eur ir neviršija 30 kg svorio. Jeigu užsakymo suma yra mažesnė nei 25 EUR arba siunta yra sunkesnė nei 30 kg, pristatymo mokestis, atsižvelgiant į pasirinktą pristatymo būdą, skaičiuojamas automatiškai formuojant užsakymą.

7.1.3.      Pristatymas per kurjerio tarnybą į nurodytą adresą prekės pristatomos per 2-3 darbo dienas nuo siuntos atidavimo kurjerio tarnybai.

7.1.4.      Pristatymas į LP EXPRESS terminalą: šis pristatymo būdas galioja tik Fiziniams Asmenims. Prekės pristatomos į prekių užsakymo metu pasirinktą terminalą (iš sąrašo) per 2-3 darbo dienas nuo siuntos atidavimo LP EXPRESS kurjeriui.  Apie į terminalą pristatytą siuntą klientą informuoja LP EXPRESS.

7.1.5.      Pristatymas į Lietuvos pašto skyrių: šis pristatymo būdas galioja tik Fiziniams Asmenims. Prekės pristatomos į pagal nurodytą adresą priklausantį pašto skyrių per 3-5 d. d. nuo siuntos atidavimo Lietuvos pašto kurjeriui. Apie į pašto skyrių pristatytą siuntą klientą informuoja Lietuvos paštas.

7.2.  Prekių pristatymas užsienyje:

7.2.1.      Parduotuvėje automatiškai formuojami užsakymai, kurių svoris neviršija 2 kg.

7.2.2.      Tais atvejais, kai norima užsakyti daugiau prekių, kurios bus siunčiamos į užsienį, Pirkėjas turi apie tai informuoti Pardavėją el.paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , nurodant konkrečias prekes ir kiekius, kuriuos pageidauja įsigyti, taip pat tiksliai nurodyti užsakymo pristatymo adresą ir kontaktinį telefono numerį, kuriuo būtų galima susisiekti. Atsižvelgiant į pageidaujamų įsigyti prekių svorį bei pristatymo šalį, Pardavėjas parenka  pristatymo būdą ir siuntų tarnybą bei, ne vėliau kaip per 2 darbo dienas, pateikia klientui informaciją apie užsakymo pristatymo sąlygas, PVM sąskaitą – faktūrą bei užsakymo apmokėjimui reikiama informaciją. Pirkėjas gali sutikti su pateiktu pasiūlymu, apmokėdamas sąskaitą arba atsisakyti pasiūlymo. Pirkėjas gali pateikti pageidavimą siuntą gauti per kitą konkrečią siuntų tarnybą.

7.2.3.      Pristatymo į užsienį išlaidas visuomet apmoka Pirkėjas.

7.2.4.      Užsakymo pristatymo terminas priklauso nuo siuntą pristatančios tarnybos bei šalies, į kurią siunčiama siunta, tačiau negali trukti ilgiau nei 1 mėn. (išskyrus atvejus, kai siuntą pristatanti tarnyba iš anksto informuoja apie ilgesnį pristatymo terminą arba dėl kitų nenumatytų aplinkybių (force majore)).

7.3.  Pirkėjas užsakydamas prekes įsipareigoja nurodyti tikslų prekių pristatymo adresą bei informavimui apie prekės pristatymą reikalingą informaciją.

7.4.  Pirkėjas įsipareigoja prekes priimti pats. Tuo atveju, kai jis prekių pats priimti negali, o Prekės pristatytos nurodytu adresu ir remiantis kitais Pirkėjo pateiktais duomenimis, Pirkėjas neturi teisės reikšti Pardavėjui pretenzijų dėl prekių pristatymo netinkamam subjektui.

7.5.  Pirkėjas supranta ir sutinka, jog išimtinais atvejais prekių pristatymas gali vėluoti dėl nenumatytų, nuo Pardavėjo nepriklausančių aplinkybių. Tokiu atveju Pardavėjas įsipareigoja nedelsiant susisiekti su Pirkėju ir suderinti prekių pristatymo klausimus.

7.6.  Visais atvejais Pardavėjas atleidžiamas nuo atsakomybės už prekių pristatymo rekomendacinių terminų pažeidimą, taip pat jeigu prekės Pirkėjui nėra pristatomos arba pristatomos ne laiku dėl Pirkėjo kaltės arba dėl nuo Pirkėjo priklausančių aplinkybių.

7.7.  Pardavėjas neatsako už Pirkėjo užsakytos prekės nepristatymą ar pavėluotą pristatymą, jei tai įvyko dėl trečiųjų asmenų kaltės ar dėl aplinkybių, kurių Pardavėjas negalėjo kontroliuoti ir protingai numatyti pirkimo ir pardavimo sutarties sudarymo metu ir negalėjo užkirsti kelio šių aplinkybių ar jų pasekmių atsiradimui.

7.8.  Jeigu Pirkėjas atsisako priimti užsakytas prekes arba prekės pristatymas Pirkėjui yra neįmanomas dėl to, kad Pirkėjas užsakydamas prekę nurodė neteisingą savo adresą ar adresą, kur turi būti pristatyta prekė, Pirkėjas privalo atlyginti bet kokius Pardavėjo nuostolius susijusius su pirkimo - pardavimo sutarties vykdymu.

7.9.  Prekių pristatymo metu Pirkėjas privalo kartu su Pardavėju arba jo įgaliotu atstovu patikrinti siuntos būklę. Pirkėjui pasirašius sąskaitoje faktūroje (važtaraštyje) ar kitame siuntos perdavimo – priėmimo dokumente, laikoma, kad siunta yra perduota tinkamos būklės. Pastebėjęs, kad pristatytos siuntos pakuotė pažeista (suglamžyta, šlapia ar kitaip išoriškai pažeista), Pirkėjas privalo tai pažymėti sąskaitoje faktūroje (važtaraštyje) ar kitame siuntos perdavimo – priėmimo dokumente bei, dalyvaujant Pardavėjui ar jo atstovui, surašyti laisvos formos siuntos pažeidimo aktą.

7.10. Pirkėjui neatlikus šių veiksmų, Pardavėjas yra atleidžiamas nuo atsakomybės prieš Pirkėją dėl prekių pažeidimų, jeigu tokie pažeidimai buvo sąlygoti pakuotės pažeidimų, atsiradusių transportuojant prekę(-es), kurių Pirkėjas nepažymėjo aukščiau nustatyta tvarka.


8. Taikomos nuolaidos ir dovanų kuponai

8.1.  Pardavėjas turi teisę rengti ir vykdyti įvairias akcijas ir rinkodarines kampanijas. Pardavėjas, be išankstinio perspėjimo, gali keisti akcijų sąlygas, trukmę. Bet koks akcijų sąlygų ir tvarkos pakeitimas galioja nuo jų atlikimo momento ir taikomas naujiems, po pakeitimų paskelbimo pateiktiems užsakymams.

8.2.  Informacija apie vykdomas akcijas skelbiama www.perkuknyga.lt ir (arba) kitomis komunikacijos priemonėmis (įskaitant, bet neapsiribojant, socialinius tinklus, naujienlaiškius,  su parteriais vykdomas programas).

8.3.  Pardavėjas turi teisę parduoti dovanų čekius, už kuriuos Pirkėjas gali  įsigyti Pardavėjo parduodamas prekes.

8.4.  Įsigyjamiems dovanų čekiams nuolaidos nėra taikomos.

8.5.  Kai Pirkėjas už įsigytas prekes, kurių vertė yra mažesnė už dovanų čekio vertę, sumoka dovanų čekiu, kainų skirtumas Pirkėjui nėra grąžinamas. Kai Pirkėjas už įsigytas prekes, kurių vertė yra didesnė už dovanų čekio vertę, sumoka dovanų čekiu, jis turi sumokėti Pardavėjui kainų skirtumą.

8.6.  Dovanų čekiai į pinigus nėra keičiami.

8.7.  Pardavėjas turi teisę platinti kuponus, suteikiančius specialias nuolaidas. Kuponais gali pasinaudoti tik registruoti vartotojai. Terminas, iki kada gali būti suteikiama nuolaida, nurodytas ant kupono.

8.8.  Prekėms, kurioms taikomos specialios akcijos, kitos nuolaidos nėra taikomos. Pardavėjas turi teisę vienašališkai nustatyti kitas prekių rūšis, kurioms nuolaidos nėra taikomos.

8.9.  Vieno apsipirkimo metu Pirkėjas gali naudoti tik vieną nuolaidos kodą ar dovanų čekį.


9. Programa „Kaupiu knygai“

9.1.  Registruotiems  Pirkėjams, įsigyjantiems prekes knygyne internete www.perkuknyga.lt, yra taikoma programa „Kaupiu knygai“, kuri leidžia susigrąžinti iki 1 proc. nuo pirkimo metu išleistos sumos. Taškai nėra suteikiami už prekes, kurioms yra taikomos specialiosios nuolaidos (išpardavimai, kategorijai ar atitinkamos leidyklos (-ų) knygoms taikomos nuolaidos ir kt.).

9.2.  Pardavėjas gali taikyti specialias akcijas, kurių metu būtų suteikiamas didesnis kaupiamasis procentas.

9.3.  Įsigydami prekes registruoti vartotojai gali dalį užsakymo sumos, bet ne daugiau kaip 30 proc., sumokėti sukauptais taškais. Ši nuostata netaikoma užsakymo pristatymo mokesčiui, t.y. skaičiuojant maksimalią leidžiamą apmokėti sukauptais taškais sumą pristatymo mokestis nėra įtraukiamas.

9.4.  Į krepšelį nėra įtraukiamas pristatymo mokestis.

9.5.  Vieno apsipirkimo metu Pirkėjas gali naudoti pasirinktinai sukauptus taškus, dovanų čekį arba nuolaidą suteikiantį kodą.

9.6.  Sukaupti taškai nėra keičiami į grynuosius pinigus. Jais galima atsiskaityti tik perkant www.perkuknyga.lt.


10. Prekių kokybė

10.1.  Kiekvienos Parduotuvėje parduodamos prekės duomenys nurodomi prie kiekvienos prekės esančiame prekės aprašyme.

10.2. Pardavėjas neatsako už tai, kad Parduotuvėje pateikiamos prekės savo spalva, forma ar kitais parametrais gali neatitikti realaus prekių dydžio, formų ir spalvos dėl Pirkėjo naudojamo vaizduoklio ypatybių ir/ar parametrų.

10.3. Pirkėjas ir Pardavėjas susitaria, jog bet kokia Parduotuvėje pateikta informacija apie prekes yra skirta tik pirminiam susipažinimui su prekėmis ir nebus laikoma vienintele išsamia ir (ar) teisinga informacija, kurios pagrindu gali būti padarytas sprendimas įsigyti prekes ir (ar) sumokėti už jas kainą.


11. Prekių grąžinimas ir keitimas

11.1. Pirkėjas turi teisę per 14 (keturiolika) dienų nuo prekių pristatymo dienos grąžinti Pardavėjui kokybiškas, neišpakuotas, nepakitusios prekinės išvaizdos ir nepakitusių savybių Prekes. Kartu turi būti pateikiami visi prekės pirkimo dokumentai.

11.2. Pirkėjas, norėdamas grąžinti prekę, turi informuoti Pardavėją el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , nurodant užsakymo numerį, konkrečias prekes, kurias pageidauja grąžinti ir grąžinimo priežastis. Pardavėjas, gavęs Pirkėjo pageidavimą grąžinti prekes, nedelsdamas išsiunčia patvirtinimą apie pranešimo gavimą, kartu išsiunčiant prekių grąžinimo formą.

11.3. Pirkėjas, grąžindamas prekes, turi Pardavėjui pristatyti grąžinamas prekes ir užpildytą prekių grąžinimo formą.

11.4. Kokybiškos prekės negali būti grąžinamos, jei tai yra:

11.4.1.  garso ir vaizdo kūriniai ir fonogramos bet kokiose vaizdo ar garso laikmenose, kompiuterinės programos, jei pažeistos pakuotės apsaugos;

11.4.2.  laikraščiai, žurnalai ar kiti periodiniai leidiniai;

11.4.3.  prekės, kurios buvo gaminamos pagal Pirkėjo individualų užsakymą arba yra akivaizdžiai jam pritaikytos, arba kurios dėl savo prigimties po jų pateikimo Pirkėjui nebegali būti grąžintos dėl prekinių savybių praradimo (netekimo), yra greitai gendančios arba baigiasi jų galiojimo laikas;

11.4.4.  kitais atvejais, kai pirkimo – pardavimo sutarties negalima atsisakyti pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

11.5. Prekių grąžinimo tvarka:

11.5.1.  Teise grąžinti prekes Pirkėjas gali pasinaudoti, jeigu nebuvo praleistas prekės grąžinimui numatytas terminas, prekė nebuvo sugadinta arba iš esmės nepasikeitė jos išvaizda, taip pat ji nebuvo naudojama, išsaugotos prekės vartojamosios savybės ir nepraradusi prekinės išvaizdos prekė. Visos grąžinamos prekės turi būti su autentiškomis etiketėmis, apsauginiais maišeliais ir originalia pakuote. Pirkėjas turi teisę grąžinti prekes ir tuo atveju, jei prekės išvaizda pasikeitė dėl veiksmų, būtinų nustatyti prekių pobūdžiui, savybėms ir veikimui. Tačiau tuo atveju, kai Pirkėjas sumažina prekių vertę dėl veiksmų, nebūtinų nustatyti prekių pobūdžiui, savybėms ir veikimui, teisės atsisakyti nuotolinės sutarties jis nepraranda, tačiau jam dėl tokio prekių vertės sumažinimo taikytina atsakomybė – Pirkėjui grąžinama prekių vertė, atskaičius padarytus nuostolius dėl prekių vertės sumažėjimo.

11.5.2.  Visos dovanos, kurios buvo pateiktos kartu su įsigyta preke, turi būti grąžintos tuo pat metu.

11.5.3.  Grąžindamas prekes Pirkėjas privalo tinkamai supakuoti prekę (prekes), kad ji (jos) nebūtų pažeista siuntimo metu.

11.5.4.  Jei Pirkėjas Parduotuvėje įsigijo prekių komplektą, jis privalo grąžinti Pardavėjui visą prekių komplektą, t.y. prekių grąžinimo sąlygos numatytomis teisėmis taikomas tik visų komplekte esančių prekių atžvilgiu. Tuo atveju, kai bent viena iš komplekte esančių prekių neatitinka Taisyklių 11.5.1 punkte numatytų reikalavimų, Pardavėjas turi teisę atsisakyti priimti grąžinamą visą prekių komplektą.

11.5.5.  Grąžinti prekes Pirkėjas gali arba pristatydamas į Pardavėjo prekių atsiėmimo punktą, grąžindamas per kurjerius arba išsiųsdamas paštu. Prekes Pardavėjui reikia grąžinti adresu, kuris Pardavėjo nurodomas pirkimo dokumentuose, siunčiamuose Pirkėjui elektroniniu paštu.

11.6.  Sumos negrąžinamos už tas prekes, kurios tyčia ar dėl neatsargumo buvo sugadintos (paveiktos cheminėmis medžiagomis, vandeniu, atvira ugnimi, aukšta temperatūra, aštriais objektais ir t.t.), arba jeigu buvo pažeistos prekės naudojimo ar saugojimo taisyklės, arba prekės naudotos netinkamai ar ne pagal paskirtį.

11.7. Kai grąžinama gauta ne ta prekė ir/ar nekokybiška prekė, Pardavėjas įsipareigoja priimti tokias prekes ir jas pakeisti analogiškomis tinkamomis prekėmis. Tuo atveju, kai Pardavėjas neturi analogiškų prekių, jis grąžina Pirkėjui už prekes sumokėtus pinigus. Pinigai grąžinami per 14 (keturiolika) kalendorinių dienų skaičiuojant nuo Pirkėjo rašytinio pranešimo el.paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai gavimo dienos.

11.8. Prekės pristatymo išlaidos negrąžinamos, jei Pirkėjas pasirinko kitą negu Pardavėjas siūlė pigiausią įprastinį prekės pristatymo būdą.

11.9. Pardavėjas turi teisę negrąžinti Pirkėjui jo sumokėtų sumų tol, kol prekės negrąžintos Pardavėjui arba kol Pirkėjas pateikia įrodymą, kad prekės yra išsiųstos Pardavėjui (atsižvelgiant į tai, kas įvyksta pirmiau) ir nėra patikrintos dėl atitikimo Taisyklių 11.5.1 punktui.

11.10. Grąžindamas Pirkėjui visas sumokėtas sumas, Pardavėjas įsipareigoja naudoti tokį pat mokėjimo būdą, kokį naudojo Pirkėjas mokėdamas Pardavėjui, nebent Pirkėjas sutiko dėl kitokio būdo.

11.11. Knyga nėra laikoma nekokybiška preke, jeigu ant jos galima pastebėti smulkių transportavimo, pakavimo ar saugojimo metu atsiradusių defektų, dažnai pastebimų ir įprastuose knygynuose parduodamose knygose.

11.12. Visi pinigai už grąžintas prekes visais atvejais pervedami tik į mokėtojo banko sąskaitą.

11.13. Pirkėjas turi sumokėti už prekės pristatymo išlaidas bei prekės grąžinimo išlaidas, o Pardavėjas, įsitikinęs, kad prekės grąžintos dėl netinkamos kokybės, turi grąžinti Pirkėjui jo patirtas pristatymo ir grąžinimo išlaidas, išskyrus Taisyklėse numatytas išimtis.

11.14. Jei Pirkėjui buvo pristatytos ne tos prekės, Pirkėjas privalo nedelsdamas, bet ne vėliau nei per 7 (septynias) darbo dienas, informuoti apie tai Pardavėją el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba paskambinęs telefono numeriu (8 5) 240 00 39. Pardavėjas savo sąskaita įsipareigoja pasiimti tokias prekes ir jas pakeisti tinkamomis prekėmis. Tuo atveju, kai Pardavėjas neturi užsakytų prekių, jis grąžina Pirkėjui už prekę (-es) sumokėtus pinigus. Pinigai Pirkėjui grąžinami per 14 (keturiolika) kalendorinių dienų po to, kai Pardavėjas gavo Pirkėjo pranešimą apie sutarties atsisakymą, o jei prekė Pirkėjo nėra grąžinta Pardavėjui šiame punkte numatytas terminas skaičiuojamas nuo prekės grąžinimo Pardavėjui dienos.

11.15. Pardavėjas turi teisę nepriimti Pirkėjo grąžinamų prekių, jei Pirkėjas nesilaiko šiame straipsnyje nustatytos prekių grąžinimo tvarkos.


12. Šalių atsakomybė

12.1. Pirkėjas yra visiškai atsakingas už Pirkėjo pateikiamų asmens duomenų teisingumą. Jei Pirkėjas nepateikia tikslių asmens duomenų registracijos formoje, Pardavėjas neatsako už dėl to atsiradusius padarinius ir įgyja teisę reikalauti iš Pirkėjo patirtų tiesioginių nuostolių atlyginimo.

12.2. Užsiregistravęs Pirkėjas atsako už savo prisijungimo duomenų perdavimą tretiesiems asmenims. Jei Parduotuvės teikiamomis paslaugomis naudojasi trečiasis asmuo, prisijungęs prie Parduotuvės naudodamasis Pirkėjo prisijungimo duomenimis, Pardavėjas šį asmenį laiko Pirkėju.

12.3.  Pardavėjas neatsako už bet kokius internetinio ryšio, elektroninio pašto paslaugų tiekėjų tinklų sutrikimus, dėl kurių Pirkėjas negauna informacinių ar patvirtinančių elektroninių laiškų iš Pardavėjo. Šalys susitaria, kad Pirkėjui skirto elektroninio laiško kopijos buvimas Pardavėjo serveryje yra tinkamas įrodymas apie bet kokios informacijos Pirkėjui išsiuntimą.

12.4. Pardavėjas atleidžiamas nuo bet kokios atsakomybės tais atvejais, kai nuostoliai kyla dėl to, jog Pirkėjas, neatsižvelgdamas į Pardavėjo rekomendacijas ir Pirkėjo įsipareigojimus, nesusipažino su šiomis Taisyklėmis, nors tokia galimybė jam buvo suteikta.

12.5. Pardavėjas neatsako už knygų turinį dėl kurio atsakomybė tenka išimtinai knygos leidėjui.

12.6. Pardavėjas nėra atsakingas už Parduotuvėje esančių nuorodų į kitų įmonių, įstaigų, organizacijų ar asmenų tinklapius, už juose esančią informaciją ar vykdomą veiklą. Pardavėjas aukščiau nurodytų tinklapių neprižiūri, nekontroliuoja ir toms įmonėms, įstaigoms, organizacijoms bei asmenims neatstovauja.

12.7. Visi dėl šių Taisyklių ir (arba) pirkimo ir pardavimo sutarties kylantys ginčai sprendžiami derybomis. Šalims nesusitarus per 14 (keturiolika) kalendorinių dienų nuo ginčo pradžios, ginčai nagrinėjami Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka pagal Pirkėjo gyvenamąją vietą.

12.8. Pirkėjas, manydamas, kad Pardavėjas pažeidė jo teises ar įstatymų saugomus interesus, pirmiausia privalo raštu kreiptis į Pardavėją ir nurodyti savo reikalavimus (išskyrus, kai Pirkėjas tiesiogiai kreipiasi į teismą). Pirkėjas privalo kreiptis į Pardavėją ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo dienos, kai sužinojo ar turėjo sužinoti apie galimą savo teisių pažeidimą. Pardavėjas, nesutikdamas su Pirkėjo reikalavimais, privalo ne vėliau kaip per 14 (keturiolika) kalendorinių dienų nuo Pirkėjo kreipimosi gavimo dienos, jeigu Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisės aktai nenustato kitaip, pateikti Pirkėjui išsamų motyvuotą rašytinį atsakymą, pagrįstą dokumentais. Šių dokumentų kopijos privalo būti pridėtos prie Pardavėjo atsakymo Pirkėjui. Pirkėjo prašymus Pardavėjas nagrinėja neatlygintinai. Prašymą/skundą dėl Parduotuvėje įsigytos prekės Pirkėjas gali pateikti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (Vilniaus g. 25, 01402, Vilnius, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , tel. 8 5 262 67 51, interneto svetainėje www.vvtat.lt, jos teritoriniams padaliniams apskrityse - /index.php?470187665) ar prašymo formą EGS platformoje http://ec.europa.eu/odr/.


13. Informacijos siuntimas

13.1. Pardavėjas visus pranešimus siunčia Pirkėjo registracijos formoje nurodytomis susisiekimo priemonėmis.

13.2. Pirkėjas visus pranešimus ir klausimus siunčia Parduotuvės el. pašto adresu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai


14. Baigiamosios nuostatos

14.1. Šios taisyklės sudarytos vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais.

14.2. Šių taisyklių pagrindu kylantiems santykiams taikoma Lietuvos Respublikos teisė.

14.3. Visi nesutarimai, kilę dėl šių taisyklių vykdymo, sprendžiami derybų būdu. Nepavykus susitarti, ginčai sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.


(aktuali redakcija nuo 2018 m. sausio 26 d.)

Privatumo taisyklės
PDF
Spausdinti
El. paštas

PATVIRTINTA

UAB „Medipresa“ direktoriaus

2018 m. gegužės  24 d. įsakymu Nr.  71

Internetinės svetainės www.perkuknyga.lt

privatumo taisyklės


I. Bendra informacija


Labai svarbu, kad atidžiai perskaitytumėte privatumo politiką, nes, kiekvieną kartą lankydami Duomenų valdytojui priklausančią interneto svetainę www.perkuknyga.lt (toliau – Svetainė) ar socialinių tinklų paskyras sutinkate su sąlygomis, aprašytomis šiose privatumo taisyklėse.

Uždaroji akcinė bendrovė „Medipresa" (toliau – Duomenų valdytojas), kuriai priklauso knygynas internete Perkuknyga.lt,  šia privatumo politika nustato  asmens duomenų tvarkymo sąlygas naudojantis Duomenų valdytojo valdoma Svetaine. Privatumo politika nustatytos sąlygos taikomos kiekvieną kartą jums norint pasiekti mūsų teikiamą turinį ir /ar paslaugą, nepaisant to, kokį įrenginį (kompiuterį, mobilųjį telefoną, planšetę, televizorių ar kt.) naudojate.

 

Duomenų valdytojo rekvizitai:

Juridinio asmens kodas: 126119151

Buveinės adresas: Saltoniškių g. 9, LT-08105 Vilnius.

Tel. (8 5) 240 00 39

El. paštas: info [eta] medipresa.lt

 

Prižiūrinčiosios institucijos: Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos ir Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.

Duomenys apie duomenų valdytoją kaupiami ir saugomi VĮ “Registrų centras” Vilniaus filiale.

Patvirtiname, kad Duomenų valdytojo Svetainės ir socialinių tinklų paskyrų lankytojų duomenys bus renkami laikantis galiojančių Europos Sąjungos bei Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų bei kontroliuojančių institucijų nurodymų. Taikomos visos protingos techninės ir administracinės priemonės tam, kad mūsų surinkti duomenys apie svetainės ir socialinių tinklų paskyrų lankytojus būtų apsaugomi nuo praradimo, neleistino naudojimo ir pakeitimų. Duomenų valdytojo darbuotojai yra raštiškai įsipareigoję trečiosioms šalims neatskleisti ir neplatinti darbo vietoje gaunamos informacijos įskaitant ir informacijos apie svetainių lankytojus.

Asmenys, kurie yra jaunesni negu 14 metų, negali teikti jokių asmens duomenų per mūsų Svetainę ir socialinių tinklų paskyras. Jei esate asmuo, kuris yra jaunesnis negu 14 metų, prieš pateikdami asmeninę informaciją turite gauti savo tėvų arba kitų teisėtų globėjų sutikimą ir jį atsiųsti/pateikti mums.

Privatumo politikoje vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos yra apibrėžtos Bendrajame duomenų apsaugos reglamente Nr. 2016/679 (ES).

 

 

II. Asmens duomenų rinkimas, saugojimas ir naudojimas

 

Kokius asmens duomenis mes renkame, saugome ir naudojame?

Naudojantis www.perkuknyga.lt Jūsų asmens duomenis renkame, kai jūs patys juos mums pateikiate, arba duodate sutikimą juos rinkti ir naudoti:


 • Kai perkate www.perkuknyga.lt, iš Jūsų tiesiogiai gauname Jūsų vardą, pavardę, telefono numerį, adresą, elektroninio pašto adresą, užsakymo informaciją: pirkimo data, perkamos prekes, nuolaidos kodas, užsakymo data), IP adresas, mokėjimo informacija, pristatymo duomenis (adresas, telefono numeris, kita sėkmingam pristatymui reikalinga informacija, pvz durų kodas ir pan.). Jei buvo perkama kitam asmeniui, renkame inforamciją apie jį.
 • Kai pateikiate užklausą www.perkuknyga.lt arba el.paštu info [eta] perkuknyga.lt, Jūs tiesiogiai pateikiate savo vardą ir/arba pavardę, elektroninio pašto adresą, galite pateikti telefono numerį ar kitą informaciją, reikalingą atsakyti į užklausą.
 • Kai naudojatės www.perkuknyga.lt, netiesiogiai gauname informaciją apie Jūsų naudojamą įrenginį (IP adresas, operacinės sistemos versija ir įrenginio parametrai), prisijungimo informaciją, t. y. jūsų sesijos naudojimo laiką ir trukmę, užklausų terminus, kuriuos įvedate mūsų svetainėje, ir bet kokia informacija, saugoma slapukuose, kuriuos nustatėme jūsų įrenginyje (slapukų politika pateikiama žemiau), vietos informaciją, t. y. įrenginio GPS signalas arba informacija apie artimiausius „WiFi“ prieigos taškus bei mobiliojo ryšio bokštus, kuri gali būti perduota mums jums naudojantis mūsų svetainių turiniu.
 • vaizdo duomenis, kuriuos gali užfiksuoti vaizdo stebėjimo įranga, kai ateinate atsiimti knygų į mūsų biurą.
 • kitus duomenis, kurie surinkti naudojant slapukus. Slapukų surinkta informacija leidžia mums užtikrinti Jums galimybę patogiau naudotis svetainės turiniu bei analizuoti Jūsų naudojimosi svetaine įpročius. Renkama informacija naudojama tobulinti svetainę bei Jūsų aptarnavimą. Jūs galite pasirinkti nepriimti slapukų. Pasirinkus, kad slapukai būtų naudojami, bet kada galite ištrinti visus jūsų kompiuteryje jau esančius slapukus. Daugiau informacijos rasite šių taisyklių dalyje III. Slapukų naudojimo politika.
 • Informacija gali būti renkama tais atvejais, kai dalyvaujate mūsų organizuojamose akcijose, žaidimuose,  apklausose ir pan. (toliau – Renginiai). Kiekvienu atveju atskirai pateikiama informacija apie tai, kokia informacija bus renkama. Jūs galite nesutikti, kad nurodomi duomenys būtų renkami, tačiau tokiu atveju gali būti, kad negalėsite dalyvauti Renginyje.
 • Kai išreiškiate norą gauti mūsų teikiamas naujienas (užsprenumeruojate naujienlaiškį) Jūs tiesiogiai pateikiate savo vardą ir elektroninio pašto adresą bei pasirenkate, kokią informaciją pageidaujate gauti iš mūsų. Jūsų sutikimas gauti informaciją galioja duomenų saugojimo laikotarpiu iki atšauksite savo sutikimą pasirinkdamas atitinkamą nuorodą siunčiamuose naujienlaiškiuose arba informuodami mus elektroniniu paštu info [eta] perkuknyga.lt
 • Iš jūsų gautus duomenis galime naudoti informuojant jus apie mūsų vykdomą veiklą ir teikiant pasiūlymus kaip tai yra apibrėžiama Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatyme.
 • Informaciją, kurią gauname iš kitų šaltinių, kai ateinate į www.perkuknyga.lt iš trečiųjų šalių. Mes fiksuojame iš kokio šaltinio lankytojas atėjo, reklaminės kampanijos pavadinimą ir jos poziciją bei šiuos duomenis susiejame su užsakymu.


Mes galime gauti informacijos apie jus iš viešųjų ir komercinių šaltinių (kiek tai leidžia galiojantys teisės aktai) ir susieti ją su kita informacija, kurią gauname iš jūsų arba apie jus. Informacijos apie jus galime gauti ir iš trečiųjų šalių socialinių tinklų paslaugų, kai prie jų prisijungiate ir / ar atliekate veiksmus jose.

Jūs galite rinktis nepateikti mums tam tikros informacijos (pvz., prenumeratai ar rinkodarai reikalingos informacijos, pasirinkti nepriimti naudojamų slapukų), tačiau tokiu atveju gali būti nesuteikiamos atitinkamos paslaugo, nesuteikiama informacija arba negalėsite naudotis mūsų siūlomu turiniu.

Atkreipiame dėmesį, jog paspaudus www.perkuknyga.lt esančias nuorodas į kitus tinklalapius, juose galioja jų privatumo ir slapukų naudojimo taisyklės.


Kaip naudojame jūsų informaciją?

Užtikriname, kad Jūsų asmeninius duomenis, naudojame sąžiningai, teisėtu tikslu ir tik tokia apimtini bei tokį laikotarpį, koks būtinas aiškiai apibrėžtiems ir teisėtiems tikslams pasiekti, atsižvelgiant į duomenų subjekto privatumo apsaugą.

Galime naudoti surinktą informaciją toliau nurodytais tikslais:


 • Pasirinktos knygos ar žurnalo pardavimui ir pristatymui (elektroninė prekyba);
 • Pirkimo krepšelio apmokėjimui ir, esant poreikiui, sumokėtos sumos ar jos dalies grąžinimui per pasirinktą išorinį bankinių paslaugų teikėją.
 • Siųsti turinį (pvz. naujienlaiškius) aktualiomis temomis.⃰
 • Rinkodaros tikslu⃰, pvz., pateikti individualiai pritaikytus reklaminius skelbimus ir rėmėjų turinį ir siųsti pranešimus apie akcijas, įvertinti ir analizuoti savo rinką, klientus, produktus ir paslaugas (įskaitant ir jūsų nuomonės apie produktus ir paslaugas rinkimą bei klientų apklausų organizavimą).
 • analizuojant, kaip žmonės naudoja internetinę svetainę www.perkuknyga.lt, kad galėtume jas pagerinti ir kurti naują turinį, produktus bei paslaugas.
 • Renginių organizavimui, kaip leidžia įstatymai.⃰
 • Užklausų pateikimo ir administravimo tikslu;
 • Kitais būdais su jūsų sutikimu.⃰


⃰ Informuojame, kad Jūs turite teisę nesutikti ar bet kuriuo metu atšaukti savo sutikimą mums leisti tvarkyti jūsų duomenis aukščiau nurodytais, žvaigždute pažymėtais, tikslais.

Surinktą informaciją Renginių metu galime viešai skelbti www.perkuknyga.lt ir/arba socialinių tinklų paskyrose ar kitais Renginio pobūdžiui geriausiai tinkamais kanalais. Dalyvaudami Renginiuose Jūs sutinkate, kad, pvz. laimėjimo atveju, bus skelbiama informacija apie laimėtojus/dalyvius, taip pat ir dalyvių konkursiniai darbai.

 

Kam atskleidžiame jūsų informaciją?

Tam, kad galėtumėte patogiai ir greitai išsirinkti, užsisakyti prekes, apmokėti užsakymą ir jį gauti, rūpinamės ne tik mes, bet ir įmonės, teikiančios informacinių technologijų, finansinių paslaugų, logistikos ir kitas susijusias paslaugas. Tam, kad jie galėtų atlikti teikiamas paslaugas, mes su jais turime pasidalinti atitinkamais Jūsų duomenimis.

Jeigu dalyvaujate mūsų organizuojamame Renginyje, kurį įgyvendinti mums padeda partneriai (pvz. reklamos ar rinkodaros agentūros ir pan.), gali būti, kad turėsime jiems taip pat turėsime atskleisti jūsų informaciją sėkmingam Renginio įgyvendinimui užtikrinti ir laimėtojų informavimui.

Šių įmonių galimybė naudoti jūsų informaciją yra ribota; jos negali šios informacijos naudoti kitais nei paslaugų teikimo mums tikslais.

Duomenis taip pat atskleisime kitoms šalims, kai to reikalaujama pagal įstatymus arba tai yra būtina siekiant apsaugoti mūsų teikiamas informacinės visuomenės paslaugas.

Atvejai, kada mes galime atskleisti jūsų informaciją kitoms šalims:


 • norėdami nepažeisti įstatymų arba reaguodami į privalomą teismo proceso reikalavimą;
 • norėdami patvirtinti savo veiksmų teisėtumą;
 • norėdami apsaugoti Duomenų valdytoją, jo teises, turtą ar užtikrinti jų saugumą;
 • galime atskleisti jūsų informaciją susijusiai trečiajai šaliai bendrovių susijungimo, perdavimo ar bankroto atveju.


Kitais atvejais, jeigu būtų reikalinga atskleisti duomenis, tai padaryti galime tik su jūsų sutikimu arba teisėtu jūsų prašymu.


Kiek laiko saugojame Jūsų asmens duomenis?

Jūsų asmens duomenis saugosime tol, kol Jūs naudositės mūsų teikiamomis paslaugomis.

 • Registruotų www.perkuknyga.lt vartotojų duomenis saugome 2 metus nuo paskutinio prisijungimo. Jeigu per paskutinius 2 metus nebūsite prisijungę prie savo vartotojo paskyros, Jūsų duomenys bus sunaikinti automatiškai arba perkuknyga.lt įgalioto darbuotojo. Tikimės, kad ir po tiek laiko norėsite išlikti Perkuknyga.lt vartotojų bendruomenės dalimi, todėl prieš ištrinant duomenis būtinai pasiteirausime ar tikrai nebenorite likti registruotu vartotoju.
 • Įsigijus www.perkuknyga.lt prekių, Jūsų pirkimo duomenys bus saugomi tiek, kiek to reikalaujama pagal 2011 m. kovo 9 d. Lietuvos vyriausiojo archyvaro įsakymą Nr. V-100 „Dėl bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodyklės patvirtinimo“.
 • Rinkodaros tikslais iš jūsų gautą informaciją ir išreikštą pageidavimą gauti atitinkamą informaciją saugosime 5 metus, po to prašysime atnaujinti norą gauti informaciją ir leidimą mums naudoti jūsų duomenis.


Ką darome, kad apsaugotume jūsų informaciją?

Įdiegėme protingas bei atitinkamas fizines ir technines priemones, kad apsaugotume informaciją, kurią renkame turinio/paslaugų teikimo tikslais. Tačiau nepamirškite, kad, nors ir imamės tinkamų veiksmų jūsų informacijai apsaugoti, nė viena svetainė, internetu atliekama operacija, kompiuterių sistema ar belaidis ryšys nėra visiškai saugūs.


Jums garantuojamos teisės

Mes garantuojame šių Jūsų teisių įgyvendinimą ir bet kokios susijusios informacijos pateikimą, esant Jūsų prašymui ar paklausimui:

 • žinoti (būti informuojam) apie savo asmens duomenų tvarkymą;
 • susipažinti su savo asmens duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi;
 • prašyti ištaisyti, sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti, išskyrus saugojimą, savo asmens duomenų tvarkymo veiksmus;
 • nesutikti, kad būtų tvarkomi jūsų asmens duomenys, įskaitant tiesioginę rinkodarą;
 • prašyti ištrinti Jūsų asmens duomenis („teisė būti pamirštam“);
 • prašyti savo asmens duomenų perkėlimo, tai yra leisti Jums susipažinti su savo asmens duomenimis forma, kai Jums bus pateikiami asmens duomenys įprastai naudojamu ir kompiuterio skaitomu formatu;
 • teisė pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai.

Mes galime nesudaryti sąlygų įgyvendinti aukščiau išvardintas teises, kai įstatymų numatytais atvejais reikia užtikrinti nusikaltimų, tarnybinės ar profesinės etikos pažeidimų prevenciją, tyrimą ir nustatymą, taip pat duomenų subjekto ar kitų asmenų teisių ir laisvių apsaugą.

 

III. Slapukų naudojimo politika


Slapukai, signalai ir panašios technologijos

Šiose Privatumo taisyklėse terminą „slapukai“ naudojame slapukams ir kitoms panašioms technologijoms, pavyzdžiui, pikselių žymoms (angl. „Pixel Tags“), žiniatinklio indikatoriams (angl. „Web Beacon“), tinklo duomenų rinkėjams (angl. „clear GIF“) apibūdinti. Slapukai mums leidžia išskirti jus iš visų kitų mūsų Svetainės lankytojų, todėl galime padėti jums patogiau naršyti mūsų Svetainėje ir ją tobulinti.


Slapukų naudojimas

Slapukai yra mažos duomenų rinkmenos, siunčiamos į jūsų naršyklę ir saugomos kietajame diske, kad interneto svetainė atpažintų jūsų kompiuterį. Yra naudojami dviejų rūsių slapukai: seanso slapukai, kurie jūsų kompiuteryje išlieka tol, kol naršote tinklapyje ir dingsta jį išjungus, ir ilgalaikiai slapukai, išliekantys jūsų naudojamame įrenginyje ilgą laiką.

Slapukus naudojame tam, kad mūsų Svetainė sėkmingai veiktų, o jūs galėtumėte prisijungti prie asmeninės Svetainės srities bei matyti savo ankstesnius pasirinkimus ir veiksmus. Slapukai mums padeda matyti, kuo domisi Svetainės lankytojai ir pagal gautus duomenis galime tobulinti Svetainės veikimą ir gerinti Jūsų patirtį lankantis ir perkant joje.

Slapukai taip pat registruoja jūsų apsilankymą mūsų Svetainėje, jūsų žiūrėtus puslapius ir tikrintas nuorodas. Ši informacija yra svarbi tam, kad mūsų Svetainė labiau atitiktų jūsų interesus. Tokiu tikslu šia informacija galime pasidalyti ir su trečiaisiais asmenimis. Tretieji asmenys taip pat gali naudoti slapukus, kurių mes negalime kontroliuoti. Tikėtina, kad tokie slapukai bus skirti stebėti suteikiamos informacijos efektyvumą ir gerinti jos kokybę.

Slapukus, naudojamus mūsų svetainėse galima sugrupuoti į šiuos tipus:

 • Būtini slapukai yra griežtai būtini, kad atitinkama mūsų svetainė galėtų atlikti pagrindines funkcijas. Šie slapukai leidžia jums naršyti svetainėje ir naudotis pageidaujamomis funkcijomis, pavyzdžiui, suteikia prieigą prie saugių svetainės sričių. Be šių slapukų negalėtume teikti paslaugų, kurios leidžia šiai svetainei veikti.
 • Veiklos slapukai renka anoniminę informaciją apie tai, kaip lankytojai naudoja svetainę. Pateikdami informacijos apie aplankytas sritis, svetainėje praleistą laiką ir bet kokias iškilusias problemas, pavyzdžiui, klaidos pranešimus, šie slapukai padeda mums suprasti, kaip lankytojai elgiasi svetainėje. Ši informacija padeda mums pagerinti svetainės veikimą.

Jums taip pat vertėtų žinoti, kad slapukų yra ir kitų bendrovių interneto įrankiuose - Svetainėje matysite socialinių tinklų ikonėles, leidžiančias jums pasidalyti Svetainės puslapiais, mygtukus, kuriuos paspaudę galėsite įvertinti turinį, išsaugoti puslapius adresyne ar atlikti kitus veiksmus.

Slapukai negali pakenkti jūsų kompiuteriui ir neperneša virusų ar kitų kenkėjiškų programų.

Svetainės lankytojų duomenis renkame laikydamiesi Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo, kitų susijusių teisės aktų nuostatomis bei kontroliuojančių institucijų rekomendacijomis.

Mūsų naudojami slapukai:

Pavadinimas

Slapuko galiojimas

Slapuko aprašymas

jfcookie[lang]

1 diena

Naudojama prisiminti vartotojo kalbos nuostatas žiniatinklyje

PHPSESSID

iki seanso pabaigos

Vartotojo sesijai palaikyti.

__cfduid

1 metai

Slapukas, skirtas patikimam interneto svetainės srautui identifikuoti, kuris neįrašo naudotojo asmeninių duomenų.

__cfduid

1 metai

Slapukas, skirtas patikimam interneto svetainės srautui identifikuoti, kuris neįrašo naudotojo asmeninių duomenų.

_ga

2 metai

Slapukas, skiriantis interneto svetainės naudotojus.

_gid

24 val.

Slapukas, skiriantis interneto svetainės naudotojus.

_gat

iki seanso pabaigos

Slapukas, skiriantis interneto svetainės naudotojus.

1P_JAR

1 savaitė

Slapukas, skirtas rinkti svetainės statistiką.

1P_JAR

1 savaitė

Slapukas, skirtas rinkti svetainės statistiką.

CONSENT

21 metai

Slapukas, išsaugantis naudotojo sutikimą naudotis dabartiniu domenu.

CONSENT

21 metai

Slapukas, išsaugantis naudotojo sutikimą naudotis dabartiniu domenu.

IDE

2 metai

Slapukas naudojamas Google Adwords, siekiant atpažinti Asmenį.

NID

8 dienos

Slapukas skirtas vartotojo pasirinktoms nuostatoms išsaugoti.

NID

8 dienos

Slapukas skirtas vartotojo pasirinktoms nuostatoms išsaugoti.

fr

3 mėnesiai

Naudojamas bendrinti turinį „Facebook“

 

Kaip valdyti ir ištrinti slapukus

Kai naudojate naršyklę mūsų teikiamam turiniui pasiekti, galite konfigūruoti savo naršyklę taip, kad būtų priimti visi slapukai, atmesti visi slapukai arba būtų pranešama, kai slapukas atsiunčiamas. Kiekviena naršyklė skirtinga, todėl, jei nežinote, kaip pakeisti slapukų nuostatas, pasižiūrėkite jos žinyno meniu. Jūsų įrenginio operacinėje sistemoje gali būti papildomų slapukų valdiklių. Jei nenorite, kad informacija būtų renkama slapukų pagalba, pasinaudokite daugelyje naršyklių esama paprasta procedūra, kuri leidžia jums atsisakyti slapukų naudojimosi. Norėdami daugiau sužinoti, kaip valdyti slapukus, apsilankykite adresu: http://www.allaboutcookies.org/manage-cookies/.

Tačiau nepamirškite, kad kai kurios paslaugos gali būti sukurtos taip, kad veiktų tik su slapukais, o juos išjungę jų arba tam tikrų jų dalių naudoti nebegalėsite. Atkreipiame dėmesį, jei savo naršyklės nuostatomis blokuosite Svetainėje naudojamus slapukus (įskaitant būtinus), gali būti, kad nematysite visų ar dalies mūsų Svetainės sričių.


Kita informacija susijusi su slapukų naudojimu

Be Duomenų valdytojo naudojamų slapukų, Svetainėje yra leidžiama tam tikroms trečiosioms šalims nustatyti ir pasiekti slapukus jūsų kompiuteryje. Tokiu atveju slapukų naudojimui taikomos trečiųjų šalių privatumo taisyklės


IV. Baigiamosios nuostatos

 

Esant bet kokiam Jūsų prašymui dėl asmens duomenų tvarkymo ar su tuo susijusiam klausimui, prašome parašyti mums el.paštu info [eta] perkuknyga.lt.

Uždaroji akcinė bendrovė „Medipresa“ turi teisę iš dalies ar visiškai pakeisti privatumo politiką apie tai pranešdama savo svetainėje. Tolimesnis naudojimasis Svetainės paslaugomis reiškia sutikimą su šiomis taisyklėmis ir jų laikymąsi. Visi iškilę nesutarimai ir ginčai sprendžiami derybų būdu. Nepavykus susitarti, ginčai sprendžiami pagal LR įstatymus.

 

Gamintojai/Leidėjai
PDF
Spausdinti
El. paštas
Kaip užsisakyti
PDF
Spausdinti
El. paštas

 

Kaip užsisakyti:

 • Jei nusprendėte pirkti Jums patikusią prekę, tai atliksite saugiai, greitai ir patogiai. Išsirinkę prekę, paspauskite nuorodą Į KREPŠELĮ" ir prekė bus perkelta į Jūsų prekių krepšelį, kuris yra dešinėje pusėje viršutinėje puslapio dalyje.
 • Apsipirkimą galite tęsti arba iš karto pereiti prie pirkimo žingsnių, paspausdami mygtuką „PIRKTI“.
 • Patikrinkite, ar prekių pavadinimai, kainos, kiekiai teisingi,  jei taip - spauskite PIRKTI". Pasitikrinkite, ar teisingas pristatymo adresas, gavėjo informacija (prašome naudoti lietuviškas raides). Patikrinę duomenis, užsakymą patvirtinkite ir apmokėkite.
 • Jei esate naujas vartotojas Jums reikia UŽSIREGISTRUOTI, jei registruotas – PRISIJUNGTI. Užpildę registracijos formą ar prisijungę, pasirinkite pristatymo būdą ir už prekes apmokėkite nurodytu Jums patogiausiu būdu.
 • Gavę apmokėjimą, prekes išsiųsime nedelsiant, daugiau apie prekių pristatymą skiltyje „Svarbu žinoti/Prekių pristatymas“ arba „Pirkimo pardavimo taisyklėse“.
 • Pirkimo sąskaitą gausite registruojantis nurodytu el. pašto adresu, taip pat ją galėsite matyti prisijungę prie www.perkuknyga.lt vartotojo sąsajos ir vartotojo meniu pasirinkę  „Mano užsakymai" skyrių.
Svarbu!
 • Jei pageidaujate, kad knygos būtų pristatytos į kitą šalį, maloniai prašome prieš užsakant knygas susisiekti su mumis el.paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba tel. +3705240003.

 

 

Prekių grąžinimas
PDF
Spausdinti
El. paštas

...

11. Prekių grąžinimas ir keitimas

11.1. Pirkėjas turi teisę per 14 (keturiolika) dienų nuo prekių pristatymo dienos grąžinti Pardavėjui kokybiškas, neišpakuotas, nepakitusios prekinės išvaizdos ir nepakitusių savybių Prekes. Kartu turi būti pateikiami visi prekės pirkimo dokumentai.

11.2. Pirkėjas, norėdamas grąžinti prekę, turi informuoti Pardavėją el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , nurodant užsakymo numerį, konkrečias prekes, kurias pageidauja grąžinti ir grąžinimo priežastis. Pardavėjas, gavęs Pirkėjo pageidavimą grąžinti prekes, nedelsdamas išsiunčia patvirtinimą apie pranešimo gavimą, kartu išsiunčiant prekių grąžinimo formą.

11.3. Pirkėjas, grąžindamas prekes, turi Pardavėjui pristatyti grąžinamas prekes ir užpildytą prekių grąžinimo formą.

11.4. Kokybiškos prekės negali būti grąžinamos, jei tai yra:

11.4.1.  garso ir vaizdo kūriniai ir fonogramos bet kokiose vaizdo ar garso laikmenose, kompiuterinės programos, jei pažeistos pakuotės apsaugos;

11.4.2.  laikraščiai, žurnalai ar kiti periodiniai leidiniai;

1.4.3.  prekės, kurios buvo gaminamos pagal Pirkėjo individualų užsakymą arba yra akivaizdžiai jam pritaikytos, arba kurios dėl savo prigimties po jų pateikimo Pirkėjui nebegali būti grąžintos dėl prekinių savybių praradimo (netekimo), yra greitai gendančios arba baigiasi jų galiojimo laikas;

11.4.4.  kitais atvejais, kai pirkimo – pardavimo sutarties negalima atsisakyti pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

11.5. Prekių grąžinimo tvarka:

11.5.1.  Teise grąžinti prekes Pirkėjas gali pasinaudoti, jeigu nebuvo praleistas prekės grąžinimui numatytas terminas, prekė nebuvo sugadinta arba iš esmės nepasikeitė jos išvaizda, taip pat ji nebuvo naudojama, išsaugotos prekės vartojamosios savybės ir nepraradusi prekinės išvaizdos prekė. Visos grąžinamos prekės turi būti su autentiškomis etiketėmis, apsauginiais maišeliais ir originalia pakuote. Pirkėjas turi teisę grąžinti prekes ir tuo atveju, jei prekės išvaizda pasikeitė dėl veiksmų, būtinų nustatyti prekių pobūdžiui, savybėms ir veikimui. Tačiau tuo atveju, kai Pirkėjas sumažina prekių vertę dėl veiksmų, nebūtinų nustatyti prekių pobūdžiui, savybėms ir veikimui, teisės atsisakyti nuotolinės sutarties jis nepraranda, tačiau jam dėl tokio prekių vertės sumažinimo taikytina atsakomybė – Pirkėjui grąžinama prekių vertė, atskaičius padarytus nuostolius dėl prekių vertės sumažėjimo.

11.5.2.  Visos dovanos, kurios buvo pateiktos kartu su įsigyta preke, turi būti grąžintos tuo pat metu.

11.5.3.  Grąžindamas prekes Pirkėjas privalo tinkamai supakuoti prekę (prekes), kad ji (jos) nebūtų pažeista siuntimo metu.

11.5.4.  Jei Pirkėjas Parduotuvėje įsigijo prekių komplektą, jis privalo grąžinti Pardavėjui visą prekių komplektą, t.y. prekių grąžinimo sąlygos numatytomis teisėmis taikomas tik visų komplekte esančių prekių atžvilgiu. Tuo atveju, kai bent viena iš komplekte esančių prekių neatitinka Taisyklių 11.5.1 punkte numatytų reikalavimų, Pardavėjas turi teisę atsisakyti priimti grąžinamą visą prekių komplektą.

11.5.5.  Grąžinti prekes Pirkėjas gali arba pristatydamas į Pardavėjo prekių atsiėmimo punktą, grąžindamas per kurjerius arba išsiųsdamas paštu. Prekes Pardavėjui reikia grąžinti adresu, kuris Pardavėjo nurodomas pirkimo dokumentuose, siunčiamuose Pirkėjui elektroniniu paštu.

11.6.  Sumos negrąžinamos už tas prekes, kurios tyčia ar dėl neatsargumo buvo sugadintos (paveiktos cheminėmis medžiagomis, vandeniu, atvira ugnimi, aukšta temperatūra, aštriais objektais ir t.t.), arba jeigu buvo pažeistos prekės naudojimo ar saugojimo taisyklės, arba prekės naudotos netinkamai ar ne pagal paskirtį.

11.7. Kai grąžinama gauta ne ta prekė ir/ar nekokybiška prekė, Pardavėjas įsipareigoja priimti tokias prekes ir jas pakeisti analogiškomis tinkamomis prekėmis. Tuo atveju, kai Pardavėjas neturi analogiškų prekių, jis grąžina Pirkėjui už prekes sumokėtus pinigus. Pinigai grąžinami per 14 (keturiolika) kalendorinių dienų skaičiuojant nuo Pirkėjo rašytinio pranešimo el.paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai gavimo dienos.

11.8. Prekės pristatymo išlaidos negrąžinamos, jei Pirkėjas pasirinko kitą negu Pardavėjas siūlė pigiausią įprastinį prekės pristatymo būdą.

11.9. Pardavėjas turi teisę negrąžinti Pirkėjui jo sumokėtų sumų tol, kol prekės negrąžintos Pardavėjui arba kol Pirkėjas pateikia įrodymą, kad prekės yra išsiųstos Pardavėjui (atsižvelgiant į tai, kas įvyksta pirmiau) ir nėra patikrintos dėl atitikimo Taisyklių 11.5.1 punktui.

11.10. Grąžindamas Pirkėjui visas sumokėtas sumas, Pardavėjas įsipareigoja naudoti tokį pat mokėjimo būdą, kokį naudojo Pirkėjas mokėdamas Pardavėjui, nebent Pirkėjas sutiko dėl kitokio būdo.

11.11. Knyga nėra laikoma nekokybiška preke, jeigu ant jos galima pastebėti smulkių transportavimo, pakavimo ar saugojimo metu atsiradusių defektų, dažnai pastebimų ir įprastuose knygynuose parduodamose knygose.

11.12. Visi pinigai už grąžintas prekes visais atvejais pervedami tik į mokėtojo banko sąskaitą.

11.13. Pirkėjas turi sumokėti už prekės pristatymo išlaidas bei prekės grąžinimo išlaidas, o Pardavėjas, įsitikinęs, kad prekės grąžintos dėl netinkamos kokybės, turi grąžinti Pirkėjui jo patirtas pristatymo ir grąžinimo išlaidas, išskyrus Taisyklėse numatytas išimtis.

11.14. Jei Pirkėjui buvo pristatytos ne tos prekės, Pirkėjas privalo nedelsdamas, bet ne vėliau nei per 7 (septynias) darbo dienas, informuoti apie tai Pardavėją el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba paskambinęs telefono numeriu (8 5) 240 00 39. Pardavėjas savo sąskaita įsipareigoja pasiimti tokias prekes ir jas pakeisti tinkamomis prekėmis. Tuo atveju, kai Pardavėjas neturi užsakytų prekių, jis grąžina Pirkėjui už prekę (-es) sumokėtus pinigus. Pinigai Pirkėjui grąžinami per 14 (keturiolika) kalendorinių dienų po to, kai Pardavėjas gavo Pirkėjo pranešimą apie sutarties atsisakymą, o jei prekė Pirkėjo nėra grąžinta Pardavėjui šiame punkte numatytas terminas skaičiuojamas nuo prekės grąžinimo Pardavėjui dienos.

11.15. Pardavėjas turi teisę nepriimti Pirkėjo grąžinamų prekių, jei Pirkėjas nesilaiko šiame straipsnyje nustatytos prekių grąžinimo tvarkos.

...

Puslapis 2 iš 3