Mes naudojame slapukus (angl. cookies), kad pagerintume jūsų patirtį, susijusią su lankymusi mūsų svetainėje.

Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Su slapukų politika galite susipažinti čia: Slapukų naudojimo politika

SutinkuUždaryti
0

Jūsų krepšelis yra tuščias

Skambinkite +370 52400039

Kategorijos

El.paštas
Dėlionė "Lietuvos kariai XVIII a. pab."

Leidimo metai  : 2018
ISBN: 4779046900136
Leidėjas: Media Bitės
Viršelio tipas: Dėžutė
Matmenys: 40x27x5.5 cm
Vieneto kaina (vnt.): 12,99 €
Aprašymas

Dėlionė  XVIII a. pab. LDK kariuomenės kariai, dėvintys ketverių metų seimo (1788-1792) laikotarpio uniformas

XVIII a. pab. Lietuvos karių atvaizdai (aprangos, ekipuotės ir ginkluotės rekonstrukcijos) atkurti pasinaudojant Vakarų Europoje naudojama metodika pagrįsta tarpdisciplininiais tyrimais, pasitelkus į pagalbą archeologinę, istorinę, sfragistinę bei ikonografinę medžiagą saugoma Lietuvos ir užsienio archyvuose, muziejuose.

Šį laikotarpį reprezentuoti pasirinkti 3 kariai:

- artilerijos korpuso bombarduotojas. Stovi prie lauko patrankos, ginkluotas trumpuoju kardu, su uždegimo lazda rankoje. Artilerijos pabūklų ugnis galėdavo lemti mūšių ir karinių kampanijų baigtį.

- eilinis - 4-asis laiko buožės pėstininkų regimentas (pulkas). Ginkluotas pėstininkų fuzėja (muškieta) su užmautu durtuvu ir trumpuoju kardu (tesoku). Kautynėse pėstininkai paprastai sudarydavo glaustas ir darnias rikiuotes. Jų daliniai įprastai šaudydavo salvėmis, o suartėjus su priešo pėstininkais ar puolant priešo kavalerijai užmaudavo ant šautuvų durtuvus ir kaudavosi durdami. Lietuvos kario diržo sagtis papuošta Lietuvos herbu - Vyčiu. Šis Lietuvos simbolis - ir ant pėstininko kepurės.

- šaulys (jėgeris) - 1-asis didžiosios buožės pėstininkų regimentas (pulkas). Ginkluotas šautuvu, pistoletu ir trumpuoju kardu. Vokiečių kalba šio kario pavadinimas reiškia medžiotoją. Kitaip nei likę pėstininkai, šie kariai turėjo graižtvinius šautuvus, kurie šaudydavo žymiai taikliau ir toliau. Tai vikrūs ir taiklūs lengvieji pėstininkai, kurie neretai būdavo kilę iš miškininkų ir medžiotojų. Paprastai jie nesirikiuodavo glaustomis rikiuotėmis, o veikdavo pavieniui arba nedideliais būriais, galinčiais greitai judėti vietovėse su įvairiomis gamtinėmis kliūtimis.


Atkuriant XVIII a. pab. Lietuvos karių atvaizdus dalyvavo karo istorikas A. Pociūnas, karo istorikas dr. Karolis Zikaras, dailininkas Šarūnas Miškinis.

Dėlionės dalių skaičius: 1000 dalių

Dėlionės  išmatavimai: 683 × 480 mm


Seriją sudaro 4 skirtingus laikotarpius - XIV a.; XV a. pr.; XVII a. pr.; XVIII a. pab. - atspindinčios dėlionės. Piešiniuose - Lietuvos karių aprangos, ekipuotės ir ginkluotės rekonstrukcijos, kurių pagrindu sukurtos edukacinės dėlionės. Dėlionės skirtos tėvams ir vaikams.

Pirkėjų atsiliepimai
Pirkėjų atsiliepimai:

Ši prekė dar neturi atsiliepimų.
Prieš rašydami atsiliepimą turite prisijungti.

Prisijungti

Neseniai žiūrėjote

Daugiau kategorijų