Mes naudojame slapukus (angl. cookies), kad pagerintume jūsų patirtį, susijusią su lankymusi mūsų svetainėje.

Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Su slapukų politika galite susipažinti čia: Slapukų naudojimo politika

SutinkuUždaryti
0

Jūsų krepšelis yra tuščias

Skambinkite +370 52400039

Kategorijos

El.paštas
Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą

Autorius  : Johan Huizinga
Leidimo metai  : 2019
Puslapių skaičius: 360
ISBN: 9786098168662
Leidėjas: Gelmės
Viršelio tipas: Minkštas
Matmenys: 14x21
Vieneto kaina (vnt.): 20,99 € 24,99 € Sutaupote: 16%
Aprašymas

Nyderlandų istoriko ir filosofo Johano Huizingos knygoje „Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą“ analizuojama žmogiškoji kultūra ir daroma prielaida, kad pirminis, svarbiausias šios kultūros klestėjimo elementas yra žaidimas.

Knygoje „Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą“ (1938) autorius apibrėžia žaidimą kaip svarbiausią klestinčios visuomenės veiklą. Jis išskiria penkis žaidimo bruožus: žaidimas vyksta laisva valia; žaidimas „nėra „kasdienis" arba „tikras" gyvenimas; žaidimas vyksta tam tikroje vietoje tam tikru laiku, t. y. turi griežtai apibrėžtus laiko ir vietos ribas; žaidimas nustato ir sukuria tam tikrą tvarką, jo taisyklėmis neabejojama, jos neginčijamos ir privalomos visiems; žaidimas nesusijęs su jokia materialia veikla, iš kurios uždirbamas pelnas.

Pasitelkdamas tarpkultūrinius pavyzdžius iš humanitarinių mokslų, verslo ir politikos knygoje „Homo ludens: mėginimas apibrėžti kultūros žaidiminį elementą“ autorius tyrinėja žaidimą ir visus jo pavidalus – kaip jis susijęs su kalba, teise, karais, žiniomis, poezija, mitais, filosofija, menu ir daugybe kitų dalykų.

Pradėdamas nuo Platono, Huizinga tyrinėja žaidžiančio žmogaus svarbą viduramžiuose, Renesanso laikotarpiu ir ankstyvojo modernizmo pasaulyje. Kaip puikų šių laikų žaidimo pavyzdį jis pateikia JAV rinkimų sistemą. Pasak J. Huizingos, rinkimai Amerikoje jau seniai tapo nacionaliniu sportu, ir tai įvyko dar iki dviejų partijų sistemos atsiradimo.

„J. Huizinga – rašytojas, apdovanotas aštriu ir galingu protu, turintis išraiškos ir dėstymo dovaną, kuri yra labai reta. Jis rašo ir interpretuoja vieną svarbiausių žmogiškosios kultūros elementų – instinktą žaisti. Skaitant šią knygą lengva pajusti, kokie priklausomi nuo instinkto žaisti yra teisės, mokslo, karo, filosofijos, meno ir kovos su skurdu pasiekimai.“
Roger Caillois, prancūzų intelektualas ir rašytojas, taip pat tyrinėjęs žaidimus

„Knygą tiesiog privalo perskaityti visi, besidomintys žaidimais. Tai klasikinis šios srities veikalas, vis dar kur kas informatyvesnis nei bet kuri moderni šia tema parašyta knyga.“

Chris Crawford, kompiuterinių žaidimų kūrėjas ir rašytojas

„Nuostabus pasakojimas apie „žaidžiantį žmogų“ ir žaidimo reikšmę civilizacijai.“
Harper’s

Johan Huizinga (1872–1945) – nyderlandų istorikas ir filosofas, moderniosios kultūros istorijos kūrėjas. Studijavo indoeuropiečių kalbas, lyginamąją lingvistiką, išmanė sanskritą, buvo istorijos profesorius keliuose Olandijos universitetuose. Antrojo pasaulinio karo metu kritiškai pasisakė prieš nacių režimą, buvo kalinamas, vėliau jam uždrausta grįžti į darbą universitete. Mirė praėjus vos kelioms savaitėms po nacių pasitraukimo. J. Huizingos sūnus Nyderlanduose tapo labai populiariu rašytoju.

Pirkėjų atsiliepimai
Pirkėjų atsiliepimai:

Ši prekė dar neturi atsiliepimų.
Prieš rašydami atsiliepimą turite prisijungti.

Prisijungti

Neseniai žiūrėjote

Daugiau kategorijų