Mes naudojame slapukus (angl. cookies), kad pagerintume jūsų patirtį, susijusią su lankymusi mūsų svetainėje.

Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Su slapukų politika galite susipažinti čia: Slapukų naudojimo politika

SutinkuUždaryti
0

Jūsų krepšelis yra tuščias

Skambinkite +370 52400039

Kategorijos

El.paštas
Ką šunys galvoja + Kaip šunys mus myli. Dviejų knygų rinkinys apie mūsų augintinius

Autorius  : Alexandra Horowitz | Gregory Berns
Leidimo metai  : 2020
Puslapių skaičius: 336
ISBN: 9786098254297
Leidėjas: Liūtai ne avys
Viršelio tipas: kietas
Matmenys: 22x15 + 21x14.5
Vieneto kaina (vnt.): 16,39 € 19,99 € Sutaupote: 18%
Aprašymas

1 knyga. "Ką šunys galvoja? Knyga apie tai, ką šunys mato, uodžia, žino ir supranta"

Pasaulyje populiari knyga, kurioje keliami klausimai, ką šunys žino ir kaip mąsto. Atsakymai jus nustebins ir pradžiugins, nes kognityvinius gebėjimus tyrinėjanti mokslininkė Alexandra Horowitz paaiškins, kaip šunys galvoja, suvokia kasdienį pasaulį, vieni kitus ir tą keistą gyvūną – žmogų.

A. Horowitz skaitytoją pirmiausia supažindina su šunų gebėjimu suvokti ir pažinti pasaulį, o vėliau vaizdžiai pasakoja, ką reiškia būti šunimi. Koks jausmas, kai gali užuosti ne tik visą namuose esantį neuždengtą maistą, bet ir žmogaus liūdesį ar netgi laiką? Kaip mažytis šuniukas sugeba sėkmingai žaisti su vokiečių aviganiu? Koks jausmas, kai girdi vibruojant vabzdžius arba dūzgiant fluorescencinę lempą? Kodėl dviračiu važiuojantį žmogų maga vytis? Ką reiškia vietoj rankų naudotis burna? Trumpai tariant, koks gyvenimas 15-60 cm aukštyje nuo žemės, nardant po gatvės kvapus ir spoksant į žmonių kulkšnis ar kelius?

Visa tai ir dar daugiau sužinosite skaitydami knygą „Ką šunys galvoja”. Atsakymai gali nustebinti, jei tik atsispirsite pagundai šunis sužmoginti. Knygoje taip pat rasite pasakojimų apie naujausius tyrimus, sužinosite šuns uodegos paslaptis, kaip jie aptinka ligas ir geba suprasti mūsų elgesį. Nors knyga „Ką šunys galvoja” nėra oficialus dresavimo vadovas, ją šunų mylėtojai galės pritaikyti praktiškai, nes supras, kodėl jų augintiniai elgiasi vienaip ar kitaip. Paprastai, bet pagrįsdama moksliniais faktais, Alexandra Horowitz pasakoja apie gyvūną, kurį mes manome geriausiai pažįstantys, bet iš tikrųjų suprantame menkiausiai. Ši knyga padės pažinti šunis taip gerai, kaip tik įmanoma nebūnant šunimi.

Alexandra Horowitz parašė knygą „Ką šunys galvoja”, kurią „New York Times” pripažino bestseleriu, taip pat „Apie žiūrėjimą. Stebėjimo meno vaikščiojant vadovas” (angl. On Looking: A Walker’s Guide to the Art of Observation). Ji dėsto JAV Kolumbijos universiteto Barnardo koledže, kur atlieka šunų pažintinių gebėjimų tyrimus. Autorė su šeima ir dviem dideliais įspūdingais šunimis gyvena Niujorke.

Psichologijos dėstytoja ir šunų mylėtoja A. Horowitz studijuodama baltųjų raganosių ir San Diego zoologijos sodo mažųjų šimpanzių etologiją (mokslą apie gyvūnų elgesį) pamanė, kad savo tyrimo metodus galėtų pritaikyti stebėdama šunis vietiniame šunų parke. Čia ji ėmė fiksuoti žaidžiančių šunų mąstyseną. Per daugiau negu aštuonerius metus ji suprato, kad nors žmonės ir užmezga artimą ryšį su šunimis, jie nieko nenutuokia apie jų kognityvinius gebėjimus, o tai atvedė ją prie reikšmingo atradimo, jog šunys mus pažįsta geriau nei mes juos. A. Horowitz pirmiausia kviečia skaitytojus pažinti šuns pasaulį ir pamėginti įsivaizduoti, koks gyvenimas maždaug 45 cm aukštyje nuo žemės turint neįtikėtiną uoslę, prilygstančią žmogaus gebėjimui matyti trimates detales. (Kita vertus, šunims rega kartu su uosle gali padėti spalvas suvokti dar intensyviau, nei tai sugeba žmonės.) Taip pat nagrinėjami socialiniai ir komunikaciniai gebėjimai bei praktiniai šunų auginimo klausimai (A. Horowitz mano, kad gaujos analogija ir atitinkami šunų dresavimo metodai neteisingi). Šunų mylėtojams ši knyga tikrai padarys įspūdį.

65 savaites išsilaikė „New York Times” bestselerių sąraše.

„…privers kiekvieną šunų mylėtoją stebėtis ir jausti dėkingumą…“ — laikraštis „The New York Times”
„…gilus žvilgsnis į vidinį šuns gyvenimą… išmintingos įžvalgos, paprasta kalba…“ — laikraštis „Washington Post”
„…beveik tobula…“ — žurnalas „The Bark”.

2 knyga. "Kaip šunys mus myli: neuromokslininkas atskleidžia šuns smegenų paslaptis"

Žmonės labai vertina su šunimis užsimezgantį stiprų ryšį. Šis ištikimas, paklusnus ir meilus gyvūnas neabejotinai yra geriausias žmogaus draugas. Bet ar ir šunys mus myli taip, kaip mes juos? Pasitelkęs magnetinio rezonanso tyrimus, Emorio universiteto neuromokslininkas Gregoris Bernsas (Gregory Berns) dešimtmečius tyrinėjo žmogaus smegenis. Ir ramybės jam vis nedavėdar vienas klausimas: o ką galvoja mano šuo?

Šeimynykščiams iš prieglaudos paėmus Kelę, drovią ir liesą terjero mišrūnę, mokslininkas nusprendė, kad tėra vienas būdas atsakyti į šį klausimą – nuskaityti šuns smegenis MRT aparatu. Kolegos šiai minčiai nepritarė. Visi žinojo, kad imantis tokių tyrimų gyvūnus reikia pririšti ar apraminti vaistais. Bet jei kariuomenėje tarnaujantys keturkojai išmokomi ramiai reaguoti net ir sudėtingiausiomis sąlygomis, tikrai galima rasti būdų išdresuoti juos gulėti tomografe.

Tuo įsitikinęs,autorius su savo augintine leidosi į išskirtinę kelionę, kurios metu pirmasis išvydo, kaip funkcionuoja šuns smegenys. Drauge su savo augintine Kele jis sunkiai dirbo, stengdamasis įveikti begalę techninių, teisinių ir dresūros kliūčių. Su savo komanda atlikęs tyrimus, Gregoris Bernsas pateikė stulbinančias įžvalgas, kaip šunys atspindi žmonių emocijas, kaip jie mus myli, kodėl šunų ir žmonių draugystė individų karalystėje yra bene ypatingiausia.

Ši knyga tokia viliojanti ir vertinga todėl, kad galime susipažinti su iššūkiais, su kuriais autoriussusidūrėorganizuodamas eksperimentą ir dresuodamas jame turėjusius dalyvauti šunis. Mokslininkas pasakoja, kaip su savo kalyte tapo viena komanda –tarsi beisbolo kamuoliuko metikas ir gaudytoja. Veikiausiai tokie santykiai paaiškina, kodėl messu šunimis taip ilgai ir laimingai gyvename drauge.

–The Boston Globe

Neuromokslininkas susimąstė, kas dedasi mūsų augintinių galvose. Galmanydami, kad šunys mus myli, tik apsigaudinėjame? „Kaip šunys mus myli“ yra rimta knyga, supažindinantisu patrauklia nauja tyrimų sritimi.

–Kirkus

Šioje knygojepristatomas ne tik mokslinis tyrimas, atskleidęs, kaip veikia šuns smegenys, bet ir asmeniška istorija apie autoriaus santykius su savo augintiniais bei kolegomis. Dėl šioasmeniško ryšio knyga vilioja labiausiai.

–Scientific American MIND


Labai smagi ir drauge pamokanti... Penkios žvaigždutės iš penkių... Tikrai rekomenduojame.

–Your Dog

Įspūdingoje knygoje „Kaip šunys mus myli“ autorius aprašo, kokius metodus pasitelkė jo komanda, kaip jų augintiniai padarė šį visiškai naują tyrimą įmanomą. Iš šios įtraukiančios istorijos galima daug išmokti.

–Bark Magazine


Tyrinėdamas šunųsmegenis, neuromokslininkas siekia atsakyti į amžiną klausimą,ar tikrai šunys mus myli.

–Men’s Journal

Kelionė, į kurią autorius leidosi su savo kolegomis, pribloškia ne ką mažiau nei tyrimų išvados. Patvirtinta tai, ką gyvūnų mylėtojai jau seniai žino: mūsų šunys į mus labai panašūs.

–The Akron Beacon Journal


Tai įtraukianti istorija apie atkaklų mokslininko siekį sužinoti tai, kas nežinoma. Pasakodamasapie savo laboratorijoje vykdytą šunų projektą, G. Bernsasskaitytojams leidžia iš naujo įvertinti mūsų ištikimiausių kompanionų mąstymą ir primena, kad į mokslinius tyrimus reikėtų žvelgti su aistra ir meile,išdrįstantnepaisyti tikėtinų nesėkmių.

–Dan Ariely, „The (Honest) TruthAboutDishonesty“ autorius


Jaudinanti kelionė, kurioje atskleidžiamašuns emocijų esmė. Autorius labai juokingai aprašo, kaip savo kalytę šerdamas dešrelėmis dresavo ramiai gulėti magnetinio rezonanso tomografe.

–Temple Grandin, „AnimalsMakeUsHuman“ autorė


Užkrečianti aistra mokslui, šunims, gyvenimui ir meilei.Autorius įtraukia mus į pašėlusius, bet drauge moksliškus šunų minčių tyrinėjimus. Jis domisi, ką šunys supranta, kaip jie mąsto. Ši istorija yra dramatiškas, o kartu ir labai smagus pasakojimas apie tai, kaip pasitelkus tikrą, daug pastangų reikalaujantį mokslą galima įgyvendinti didžius tikslus. Įžvalgiai, aistringai ir žaismingai atskleidžiamas tikrasis mokslas apie šunis.

–Patricia Churchland, „Touching a Nerve“ autorė


„Kaip šunys mus myli“ – tai nuostabi istorija apie tai, kaip kariaudamas su nusistovėjusiomis normomis ir rizikuodamas savo užimamomispareigomisneuromokslininkassiekia geriau suprasti šunis – mūsų gyvenimo dalį.

–Jennifer Arnold, „Through a Dog’sEyes“ autorė


Nepaprastai smagi ir išmoninga istorija. Autorius leidžia pirmą kartą pažvelgti į šuns smegenis,taip patapibrėžia naujus mokslo etikos standartus. Tikrai įspūdinga knyga!

–StevenKotler, „A Small Furry Prayer“ autorius


Rimtų mokslinių tyrimų ir šiltų asmeninių istorijų kupina knyga, kurioje apibrėžiamos naujosbūsimų gyvūnų mąstymo ir emocinio gyvenimo tyrinėjimų normos.

–Marc Bekoff, „The Emotional Lives of Animals“ autorius


Stiprus, smagus ir juokingas pasakojimas.Knygoje moksliškai įrodoma, kad šunis irgi galima pavadinti žmonėmis.

–LaurenceGonzales, „Surviving Survival“ autorius


Smagi GregorioBernso istorija apie jo šunis, dukras ir magnetinio rezonanso tyrimus atskleidžia, koks smagus gali būti mokslas.

–Frans de Waal, „The Bonoboand the Atheist“ autorius


Šioje knygojesupažindinama su šuns proto ypatumais. Ji pakeis mūsų supratimą apie gyvūnus, ypač apiešunis. Privalu perskaityti ir gyvūnų mylėtojams, ir neuromokslininkams.

–Brian Hare, „The Genius of Dogs“ autorius

Autorius rašo meistriškai. Jo paaiškinimai, patvirtinantys mokslinį šunų projekto (kaip jis pavadino savo eksperimentą) pagrindą, yra aiškūs, suprantami ne specialistams, bet nėra pernelyg supaprastinti... Tačiau vienas šauniausių šios knygos aspektų – keliami klausimai, o ne atsakymai. Aprašydamas, kaip lėtai ir kruopščiai ruošiami moksliniai tyrimai, autorius sukūrė vieną geriausių pasakojimų apie mokslininkų realybę.

–Chicago Reader


Knyga verčia pamąstyti. Taismagus pasakojimas apie tai, ką šunų mylėtojai įtarė jau ne vienus metus: jie nėra tik pavloviškos mokymosi mašinos, tai jautrios būtybės, pasižyminčios empatija ir gebėjimu mokytis iš kitų. Atsakydamas į savo pirmąjį klausimą,autorius iškelia jų dar daugiau –kaip mes vertiname savo geriausius draugus ir kaip jais rūpinamės.

–Kirsten Galles, „Shelf Awareness“

Tai graži istorija apie šunis, meilę ir neurologiją, įrodanti, kad santykiai su gyvūnais gali įkvėpti imtis įdomių tyrimų, padedančiųkitomis akimis pažvelgti į savo keturkojus draugus. Tai naudinga ir jiems, ir mums.

–Rebecca Skloot, iš „New York Times“ skilties „Book Review“

 

Gregoris Bernsas (GregoryBerns) yra Emorio universiteto medicinos mokslų daktaras ir neuroekonomikos profesorius. Apie jo tyrimus rašė „New York Times“, „Wall Street Journal“, „Time Magazine“, „National Geographic“, „Smithsonian“, „Los Angeles Times“, „Nature“, „New Scientist“, „Psychology Today“. Jis dalyvavo ne vienoje televizijos laidoje įvairiuose kanaluose: „60 Minutes“, GMA, CNN, NPR, ABC ir BBC. Knyga „Kaip šunys mus myli“ tapo „New York Times“ ir „Wall Street Journal“ bestseleriu. Dar vieną jo knygą „WhatIt’sLike to Be a Dog“ (liet. Ką reiškia būti šunimi) Smitsonijos institutas pavadino viena iš dešimties geriausių 2017 m. mokslo populiarinimo knygų.Pirkėjų atsiliepimai
Pirkėjų atsiliepimai:

Ši prekė dar neturi atsiliepimų.
Prieš rašydami atsiliepimą turite prisijungti.

Prisijungti

Neseniai žiūrėjote

Daugiau kategorijų