Mes naudojame slapukus (angl. cookies), kad pagerintume jūsų patirtį, susijusią su lankymusi mūsų svetainėje.

Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Su slapukų politika galite susipažinti čia: Slapukų naudojimo politika

SutinkuUždaryti
0

Jūsų krepšelis yra tuščias

Skambinkite +370 52400039

Kategorijos

El.paštas
Saulės ratu. Lietuvių kalendorinių švenčių tradicijos

Autorius  : Vytautas Daraškevičius
Leidimo metai  : 2019
Puslapių skaičius: 252
ISBN: 9786099607306
Leidėjas: Vytautas Daraškevičius
Viršelio tipas: kietas
Matmenys: 30x23.5
Vieneto kaina (vnt.): 34,99 € 43,74 € Sutaupote: 20%
Aprašymas

Lietuviai daug ko pavydi vakarų Europos ir kitų išsivysčiusių šalių žmonėms - aukštesnio  pragyvenimo lygio, gerų atlyginimų, didelių pensijų... Bet yra sfera, kurioje mes galime pagrįstai didžiuotis. Tai turtingas nematerialusis paveldas, mūsų senosios tradicijos. Bene geriausiai jos atspindimos kalendorinėse šventėse. Kai kurios jų iš seno švenčiamos Lietuvoje. Gi daugelis jau buvo nuėję užmarštin, bet pastaraisiais dešimtmečiais atkurtos, rekonstruotos ir vėl tapo populiarios.

Vytauto Daraškevičius fotoalbume "Saulės ratu", atspindimos visos metų bėgyje Lietuvoje švenčiamos kalendorinės šventės. Jame panaudota medžiaga, kurią  fotoalbumo autorius kaupė daugelį metų, pradedant nuo 1970-ųjų.


Albume rodomos šventės:

  • Katalikiškos šventės: Kalėdos, Tryskaraliai, Velykos (apimant Verbas, Atvelykį), Sekminės , Žolinė, Vėlinės.
  • Buitinės šventės, natūraliai išlikę lietuvių tradicijojeUžgavėnės, Sekminės.
  • Naujai rekonstruotos  pagal senąsias baltų tradicijas šventės: Kalėdos (apimant Blukio šventę),  Perkūno diena, Pavasario lygiadienis, Jorė, Mildos šventė, Rasos, Žolinė, Rudens lygiadienis (apimant Dagotuvių sambarį), Ilgės.


Švenčių aprašymus rengė geriausi Lietuvoje šių temų žinovai: profesorius Libertas Klimka, habilituota daktarė Nijolė Laurinkienė, Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė, Alko redaktorius Jonas Vaiškūnas ir kiti. Katalikiškų švenčių aprašymų autorius – kunigas Pranciškus Čivilis, Babriškių ir Senosios Varėnos parapijų klebonas.

Šis fotoalbumas įvairiapusiškai atspindi Lietuvos senąsias tradicijas, ir gali pasitarnauti, supažindinant su jomis jaunimą ir kitus šalies žmones. Tekstai parengti lietuvių ir anglų kalbomis. Albumas puikiai reprezentuotų mūsų šalį ir užsienyje, tiktų kaip puiki dovana įvairiomis progomis.

Pirkėjų atsiliepimai
Pirkėjų atsiliepimai:

Ši prekė dar neturi atsiliepimų.
Prieš rašydami atsiliepimą turite prisijungti.

Prisijungti

Neseniai žiūrėjote

Rezultatai 1 iš 1 Rodyti daugiau