El.paštas
Dykumų gėlė

Autorius  : Waris Dirie
Leidimo metai  : 2019
Puslapių skaičius: 256
ISBN: 9786090103067
Leidėjas: Alma Littera
Viršelio tipas: kietas
Matmenys: 24x14.7
Kaina: 8,29 € 9,87 € Sutaupote: 16%
Aprašymas

Autobiografinis romanas „Dykumų gėlė“ – tai sukrečianti pasaulinio garso modelio Varis Diri (Waris Dirie) gyvenimo istorija. Tai pasakojimas apie genčių papročių ir tradicijų suformuotą nematomą Afriką, kurioje nėra vietos moteriai.

Varis Diri gyvybė buvo įkainota penkiais kupranugariais. Tiek septyniasdešimtmetis „jaunikis“ pasiūlė jos tėvui už nuotaką. Tačiau dvylikametė paauglė sugebėjo palikti savo namus Somalyje. Mergina ryžosi alinančiai kelionei per dykumą pas savo tetą į Mogadišą. Ten jos laukė sunkus darbas, tačiau galiausiai jos svajonė pasiekti Londoną išsipildė ir ji tapo pasaulinio garso modeliu.

Varis istorija – išimtis. Kasmet du milijonai Afrikos mergaičių ir merginų suluošinamos atliekant barbarišką genitalijų apipjaustymo ritualą. Už šios statistikos slepiasi dar daugiau sugriautų likimų ir tragedijų – antisanitarinėmis sąlygomis atliekamos „operacijos“ dažnai baigiasi mirtimi, psichikos sutrikimais, depresija ar AIDS. Penkerių šį siaubą išgyvenusi Varis knygoje atvirai kalba apie šias siaubingas praktikas ir moterų beteisiškumą. Varis iš fizinio ir psichologinio skausmo vėliau išvadavo chirurgo skalpelis, tačiau milijonus Afrikos moterų kančia lydi visą gyvenimą.

Tapusi garsiu ir matomu žmogumi, Varis Diri išdrįso be užuolankų prabilti apie Afrikoje atliekamus moteris žalojančius ritualus. 1997 m. Jungtinių Tautų Organizacija paskyrė ją ypatingąja ambasadore Afrikos moterų teisėms ginti. Nuo 2002 m. veikia fondas, pavadintas „Dykumų gėlės“ vardu. Būtent tai gimtąja kalba reiškia ir pačios Varis vardas.

Trečią kartą Lietuvoje pasirodanti knyga „Dykumų gėlė“ – tai lyg negyjanti žaizda, atverianti skaudžiausias Afrikos žemyno žaizdas. Deja, knygoje nagrinėjamos problemos išlieka aktualios ir šiandien, todėl knyga nepraranda savo vertės. Ji sulaukė daugiau nei 65 leidimų visame pasaulyje, parduota per 11 mln. jos egzempliorių. 2009 m. pagal ją sukurtas to paties pavadinimo filmas.

Daugelis galvoja, kad tai - moterų problema kažkur Afrikoje. Štai dėl tokio požiūrio ji ir neišnyksta. Manau, kad jei tai nutiktų vyrams, mums netektų čia sėdėti ir apie tai diskutuoti. Tai viena iš daugelio moterų nelygybės problemų. (Varis Diri)

Pirkėjų atsiliepimai
Pirkėjų atsiliepimai:

Ši prekė dar neturi atsiliepimų.
Prieš rašydami atsiliepimą turite prisijungti.

Prisijungti