Išgyventi baisiausią

Apžvalgos vizualas

Zeruya SHALEV (59) – viena labiausiai vertinamų šiuolaikinių Izraelio autorių. Lietuviams ji jau pažįstama iš gerų atsiliepimų sulaukusios knygos „Meilės gyvenimas“. Neseniai knygynuose pasirodė ir naujasis jos romanas „Skausmas“ – traumuojančia asmenine patirtimi grįstas pasakojimas.

Parašyti „Skausmą“ įkvėpė išgyventas teroro aktas

2004 metais Jeruzalėje per teroristinį išpuolį buvau sužeista. Įvykis mane labai traumavo, privertė pasijusti trapiai, dar pesimistiškiau žvelgti į kruviną Izraelio ir Palestinos konfliktą. Per pirmuosius atsigavimo mėnesius maniau, kad daugiau nekursiu. Pamačius tokį žiaurumą, viskas, ką dariau, atrodė visiškai nesvarbu. Nenorėjau rašymo naudoti kaip terapijos. Bet kai pagaliau pasijutau geriau, lyg niekur nieko vėl pradėjau rašyti. O „Skausmą“ sukūriau prabėgus dešimčiai metų.

Kaip gimsta jūsų knygos idėjos?

Man rašymas visada yra vaizduotės ir tikro gyvenimo, fantazijų ir realių žmonių mišinys. Kai kurie mano knygų veikėjų bruožai paimti iš realių žmonių, tačiau susieju juos skirtingais laikais, siužetu, kad sukurčiau visiškai naują istoriją. Kitos idėjos gimsta rašymo procese ir dažnai mane pačią nustebina, nes nesuprantu, iš kur jos kilo. Pats rašymas man vis dar lieka paslaptis.

Kai neskaitote ir nerašote, jūs...

Kalbu ir klausausi. Leidžiu laiką su šeima, draugais. Stengiuosi nešvaistyti laiko tuščioms kalboms, nuolat būti tikra ir atvira. Mėgstu sutikti naujų žmonių svečiose šalyse, klausytis pasakojimų apie jų gyvenimus ir išgyvenimus. Žmogaus siela – man įdomiausias dalykas.

Tai Biblijos įtaka? Juk turite Biblijos tyrėjos išsilavinimą.

Tėtis nuo pat mažens man skaitydavo Bibliją. Dievinau dramatiškas istorijas apie meilę ir neapykantą, pavydą ir baimę. Apie tikėjimą, pagundas, bausmes ir stebuklus. Iki šiol stebina faktas, kad per 3000 metų žmogaus siela visiškai nepasikeitė ir mus vis dar įkvepia senovės literatūra.

Kokia jūsų mėgstamiausia knyga?

Virginios Woolf romanas „Į švyturį“. Vis skaitau jį iš naujo. Žaviuosi visomis jos knygomis, tačiau ši man artimiausia. Be galo mėgstu rašytojus, kurie daug dėmesio skiria ne tik siužetui, bet ir stiliui. Knygose ieškau gylio, nuoširdumo ir kuklumo. Šiuo metu skaitau nuostabią Lauren Groff knygą „Moiros ir Furijos“.

 

7,89

Sutaupote 45%

Kaina neregistruotam vartotojui: 14,34 €