„Baltų lankų“ renginiai „Knygų savaitėje“: nuo K. Sabaliauskaitės ir O. Tokarczuk pokalbio iki jautrių pašnekesių psichologinėmis temoms

Apžvalgos vizualas

Vasario pabaigoje prie televizijos ekranų ir į virtualias platformas visus knygų mylėtojus kviečia virtuali knygų šventė – „Knygų savaitė“. Visų neabejingų knygoms ir literatūrai iniciatyva gimusi šventė kvies pasinerti į knygas ir stebėti daugiau nei 50 renginių. „Baltos lankos“ skaitytojams taip pat pasiūlys išskirtinius renginius: nuo pokalbių su tarptautinėmis literatūros žvaigždėmis iki pašnekesių jautriomis psichologinėmis temomis ar dainuojamosios poezijos.

Visos renginio programos ieškokite www.knygusavaite.lt, o „Baltų lankų“ renginius nuo vasario 22 d. žiūrėkite LRT Mediatekoje.

 

Romano „Petro imperatorė II“ pristatymas: rašytoją Kristiną Sabaliauskaitę kalbina Rytis Zemkauskas

Vasario pabaigoje skaitytojus pasieks rekordinio skaitomumo sulaukusio romano „Petro imperatorė“ antroji dalis – „Petro imperatorė II“.

Ta proga kviečiame į bene laukiamiausio lietuviško romano pristatymą LRT Plius eteryje: menotyros mokslų daktarę rašytoją Kristiną Sabaliauskaitę kalbins žurnalistas, laidų vedėjas Rytis Zemkauskas.

„Žiūrovų lauks nepaprastas pokalbis. Nes Kristina yra nepaprasta pašnekovė. Ji nemėgsta kalbėti tuščiai, ji atidi detalei, ji kandi, ji tiksliai žino, ką nori pasiekti, ką nori pasakyti ir ko tikrai nesakys. Kalbėsimės apie abi knygas, nes be pirmosios nėra antrosios, o ir išduoti per daug antrosios knygos turinio negalima, nes sugadinsime būsimiems skaitytojams malonumą. Tad, matyt, tai bus pasakojimas apie civilizacijų sandūrą, meilę ir mirtį“, – sako R. Zemkauskas.

Vasario 21 d. 19:30 stebėkite per LRT Plius.

13,29

Sutaupote 23%

Kaina neregistruotam vartotojui: 17,19 €

 

Pirmąsyk po Nobelio premijos: Olgą Tokarczuk specialiai Lietuvos auditorijai kalbina Kristina Sabaliauskaitė

Neeilinis susitikimas – nobelistės Olgos Tokarczuk ir menotyros mokslų daktarės Kristinos Sabaliauskaitės pokalbis. Pirmasis, skirtas Lietuvos skaitytojams ir auditorijai po to, kai 2018-aisiais lenkų rašytoja įvertinta Nobelio literatūros premija ir „Man Booker International“ prizu.

Pasikalbėti apie istorinį romaną ir jo kūrimo principus autorės nusprendė neatsitiktinai: lietuvių skaitytojai laukia pasirodysiančio Olgos Tokarczuk opus magnum tituluojamo romano „Jokūbo knygos“ (2015) vertimo, o Lenkijoje didžiulės sėkmės sulaukusi Kristinos Sabaliauskaitės tetralogija „Silva rerum“ tęsia savo kelionę – skaitytojus netrukus pasieks „Silva rerum III“ (2014) vertimas į lenkų kalbą. Abi rašytojas vienu metu sudomino tas pats laikotarpis – XVIII a. vidurys ir žydiškoji tema.

Pokalbis vyks lenkų kalba su lietuviškais subtitrais.

12,49

Sutaupote 22%

Kaina neregistruotam vartotojui: 15,99 €

 

Pokalbis su Margaret Atwood apie naująją knygą „Liudijimai“

Tik vasario 22–28 dienomis, Lietuvos skaitytojai turės unikalią galimybę išvysti vieną ryškiausių šiuolaikinių Kanados rašytojų, „Man Booker“ premijos laureatę, romanų „Tarnaitės pasakojimas“ ir „Liudijimai“ autorę Margaret Atwood.

Virtualus pokalbis su rašytoja, kurią kalbino literatūros kritikė Erica Wagner, vyko Margaret Atwood knygos „Liudijimai“ pasirodymo proga 2020 m. rugsėjį, jis nufilmuotas studijoje Toronte (M. Atwood) ir Londone (E. Wagner).

Romane „Liudijimai“, kurį iš anglų k. vertė Nijolė Regina Chijenienė, tęsiama „Tarnaitės pasakojimo“ istorija. Prabėgus daugiau kaip penkiolikai metų nuo įvykių, aprašytų „Tarnaitės pasakojime“, teokratinis Gileado respublikos režimas tebelaiko valdžią savo rankose, bet jau ryškėja pirmieji vidinio jo irimo ženklai. Šiuo kritiniu metu susipina trijų labai skirtingų moterų likimai. Agnesė ir Deizė priklauso jaunajai kartai, užaugusiai jau galiojant naujai tvarkai. Šių jaunų moterų liudijimus papildo trečias – Tetos Lidijos. Jos sudėtinga praeitis ir miglota ateitis veriasi netikėtais ir lemtingais vingiais. Kiekviena iš moterų turi apsispręsti, kas ji ir kaip toli pasirengusi žengti kovodama už tai, kuo tiki.

Pokalbio įrašo kviečiame ieškoti LRT mediatekoje nuo vasario 22 d. iki vasario 28 d.

12,85

Sutaupote 19%

Kaina neregistruotam vartotojui: 15,79 €

 

Pokalbis apie H.Yanagihara knygą „Mažas gyvenimas“: kaip kalbėti apie skausmą ir prievartą

Didžiulio Lietuvos skaitytojų dėmesio sulaukęs amerikiečių autorės Hanya Yanagihara romanas „Mažas gyvenimas“ (išleido „Baltos lankos“) – skaudus ir atviras pasakojimas apie šiuolaikinį žmogų ir jo sudėtingą, itin tamsių patirčių paženklintą gyvenimą.

Psichologės psichoterapeutės Aušros Kurienės, istoriko, rašytojo Tomo Vaisetos ir vertėjo Mariaus Buroko pokalbis apie tai, kaip literatūroje (ne)kalbėti apie skausmą ir prievartą. Pokalbį moderuoja – Dovilė Filmanavičiūtė.

14,62

Sutaupote 18%

Kaina neregistruotam vartotojui: 17,89 €

 

Prezidento institucija Lietuvoje: M. Jastramskio knygos „Mums reikia vado?“ pristatymas

Kviečiame žiūrėti politikos tyrėjo dr. Mažvydo Jastramskio naujos knygos apie Lietuvos prezidento instituciją ir prezidentus „Mums reikia vado?“ pristatymą.

Kaip mūsų prezidento institucija atrodo pasauliniame kontekste? Kodėl politologai Algirdą M. Brazauską vadino pasalūnu? Ar Lietuvai reikia prezidento-vado, o gal tiesiog – politikos arbitro? Kodėl knygos autoriui blynai primena Rolandą Paksą, o lažybos dėl 50 centų – Valdą Adamkų? Ar, žvelgdami iš perspektyvos, Vytautą Landsbergį galėtume laikyti Lietuvos prezidentu? Ką skirtingų prezidentų asmenybės reiškė mūsų šalies politikai?

Itin įtraukiančiai ir pagaviai parašytoje knygoje atsakymus į šiuos ir daugybę kitų klausimų autorius pateikia remdamasis per daugelį metų sukauptais sociologiniais duomenimis apie rinkimus, moksliniais tyrimais, politikos ekspertų ir dalyvių komentarais, prezidentų biografijomis ir net asmeniniais pokalbiais su jais.

Dalyvauja knygos autorius dr. Mažvydas Jastramskis, žurnalistė Rita Miliūtė ir renginio moderatorius, autoriaus bičiulis Paulius Ambrazevičius.

Mažvydas Jastramskis. E. Blaževič LRT nuotr.

 

Kaip atrasti savo vietą gyvenime: pokalbis apie šiuolaikinį žmogų kankinančius klausimus

Aktualus ir jautrus susitikimas bei pokalbis apie tai, kaip spręsti patiriamus gyvenimo sunkumus ir išmokti gyventi džiaugsmingai. Kaip išsivaduoti iš vaikystėje patirtų skaudžių išgyvenimų? Kaip kovoti su kaustančiu nerimu? Kaip nustoti kontroliuoti kitus ir išmokti mylėti save?

Drauge ieškoti atsakymų kviečia knygos „Pasveikti nuo tėvų alkoholikų: pokalbiai psichoanalitiko kabinete“ idėjos autorė žurnalistė Gintarė Jankauskienė, knygos bendraautorė gydytoja psichoanalitikė Agnė Kirvaitienė ir gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis.

Kas antras lietuvis augo stebėdamas sudėtingą artimo žmogaus kovą su priklausomybe* ir vaikystėje įgijo skausmingos patirties – rūpinosi girtaujančių tėvų poreikiais, apleisdamas savuosius, todėl galiausiai tapo be galo svetimas pats sau.

* Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento apklausos duomenys.

 

Ramūno Bogdano romano „Juodas sniegas, raudonas dangus“ pristatymas

Apie naująjį Ramūno Bogdano romaną „Juodas sniegas, raudonas dangus“, laisvės sampratą bei 2013–2014 m. Maidano Ukrainoje ir 1990–1991 m. įvykių Lietuvoje paraleles knygos autorius kalbasi su publicistu Aidu Puklevičiumi. Pokalbį moderuoja žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

„Juodas sniegas, raudonas dangus“ – įtempto siužeto romanas, gyvai šaržuojantis posovietinį tebetirpstančios Rusijos imperijos veidą ir keliantis esminį laisvo žmogaus ir laisvos tautos klausimą.

Buvęs Kanados specialiųjų pajėgų karys Nikas Fosa bando įsišaknyti Ukrainoje, kur gyveno ištisos jo giminės kartos. Gindamas savo rankomis užaugintą derlių Nikas jau manėsi susidorojęs su banditais, bet pakliūva į painų Ukrainos korumpuotų valdininkų, oligarchų ir nusikaltėlių žaidimą. Tačiau gerai apskaičiuoti ėjimai susiduria su stichija – prabudusia ukrainiečių laisvės dvasia. Matydama, kad valdžia kėsinasi į jos laisvą valią, tauta buriasi į Maidaną. Prasideda dramatiškos paprastų žmonių ir treniruotų valdžios pakalikų kovos. Niko, kaip profesionalaus kario, patirtis būtų naudinga tautiečiams, bet jis dvejoja: ar ši kova tikrai jo?

12,85

Sutaupote 19%

Kaina neregistruotam vartotojui: 15,79 €

 

Gedimino Storpirščio knygos „Bardai: žodžiai ir natos“ pristatymas

Aktorius ir bardas Gediminas Storpirštis pristato savo sudarytą rinktinę, kurioje pateikiama septynių garsių Lietuvos muzikos kūrėjų (Giedriaus Arbačiausko, Sauliaus Bareikio, Andriaus Kaniavos, Alinos Orlovos, Domanto Razausko, Kosto Smorigino ir Gedimino Storpirščio) dainų žodžiai ir natos.

Knygos sudarytoją Gediminą Storpirštį bei kūrėjus Domantą Razauską ir Andrių Kaniavą kalbina rašytojas, knygos įvadinio žodžio autorius Rimvydas Stankevičius.

15,06

Sutaupote 20%

Kaina neregistruotam vartotojui: 18,89 €

 

Panašios knygos į „Liudijimai“

Panašios knygos į „Praamžiai ir kiti laikai“

Panašios knygos į „Juodas sniegas, raudonas dangus“

Panašios knygos į „Pasveikti nuo tėvų alkoholikų. Pokalbiai psichoanalitiko kabinete“

Panašios knygos į „Mažas gyvenimas“

Panašios knygos į „Bardai: žodžiai ir natos“

-45%
Knygos „Nematoma gija“ viršelis
Nematoma gija

Laura Schroff, Alex...

12,50 €

6,88 €